Ana Sayfa Yerel Gündem Artvin'de Bilim ve Sanat Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Artvin'de Bilim ve Sanat Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Bilim ve Sanat Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2016 Çarşamba 10:46
Artvin'de Bilim ve Sanat Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Hayati Akbaş

ARTVİN-Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci,  Milli Eğitim Şube Müdürü Ebru Saygın, Rize Milli Eğitim Şube Müdürü Cüneyt Kamacı, Trabzon Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Aldulvahap Altın, Rize Fatma Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Selçuk Torpil, Yomra Fen Lisesi Müdürü Ahmet Kadıoğlu, okul müdürleri ve veliler katıldı.

İki oturum şeklinde gerçekleşen toplantının birinci oturumu saat 11.00’de 1 ve 2. sınıf velilerine, ikinci oturumu ise saat 14.00’te 3 ve 4.sınıf velilerine yönelik yapıldı.

            Bilim ve Sanat Merkezleri Seçme Sınavına ilimizden katılacak öğrencilerin velilerini bilgilendirmek ve bilim ve sanat merkezlerini tanıtmak amacıyla yapılan toplantıda konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci; bilim ve sanat merkezlerinin okulöncesi eğitim, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel yetenekli öğrencilerin örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla açılmış özel eğitim kurumları olduğunu söyledi. Bu bağlamda, çocukları ilimizde 2016-2017 eğitim öğretim yılında açılması planlanan bilim ve sanat merkezi için seçme sınavına katılacak olan velilerin de farkındalık düzeylerinin artmasının önemine vurgu yaptı.

            Kahveci,  2016-2017 eğitim öğretim yılında ilimizde hizmet verecek olan Artvin Bilim ve Sanat Merkezinin amacı, işlevi, üstün yetenekli çocukların özellikleri, Bilim Sanat Merkezlerine öğrenci seçimi, alımı konularında velilerimize bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdiklerini ifade ederek, toplantıya katılarak katkı sunan, birikimlerini paylaşan Trabzon Bilim ve Sanat Merkezi Müdürümüz Abdulvahap Altın´a, Rize Fatma-Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Selçuk Torpil´e, Rize Milli Eğitim Şube Müdürü Cüneyt Kamacı´ya, RAM Müdürü Hüseyin Sırım´a, RAM Rehber Öğretmeni Hakan Özyanık´a ve geleceğimizin şekillenmesinde her zaman bizlerle birlikte olan değerli velilere, Rize, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlerine, teşekkür dileklerinde bulundu.

            Toplantıda ilk olarak Artvin Rehberlik ve Araştırma Merkezi Rehber Öğretmeni Hakan Özyanık, bilim ve sanat merkezlerine öğrenci seçme süreci ve özel yetenekli bireylerin özellikleri hakkında bilgi verdi. Ardından Rize Fatma Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Selçuk Torpil, BİLSEM ( Bilim ve Sanat Merkezi) tanılama takvimi, aday gösterme süreci,  özel yetenekli bireylerin özellikleri, BİLSEM eğitim programları,  etkinlik ve uygulamaları konularında sunum yaparak velileri bilgilendirdi. Toplantının devamında konuşma yapan Trabzon Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Abdulvahap Altın, bilim ve sanat merkezlerinin amacının özel yetenekli çocukların yeteneklerini tespit etmek, onların ihtiyacı olan eğitimi vererek  insanlığa faydalı bireyler haline getirmek olduğunu söyledi. Bilim ve Sanat Merkezlerinin uygulama ve işleyişine yönelik doğru bilinen yanlışlara değinen Altın, velilerin özel yetenekli çocuklarına nasıl davranmaları gerektiğini örneklerle anlattı, Trabzon Bilim ve Sanat Merkezindeki öğrencilerin okul yaşantılarıyla ilgili paylaşımlarda bulundu. Toplantının son kısmında velilerin bütün sorularını cevaplandıran Abdulvahap Altın ve Selçuk Torpil, velilerin ilgisi ve  yoğun katılımından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Toplantının bitiminde İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Selçuk Torpil ve Abdulvahap Altın’a, Rize ve Trabzon’dan gelerek değerli paylaşımlarıyla velilerimizi bilgilendirdikleri için teşekkür ederek kendilerine hediye sundu. 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 53.Kolordu taraftar grubundan MHP'ye ziyaret

53.Kolordu taraftar grubundan MHP'ye ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık