Ana Sayfa Eğitim Artvin'de eğitimcilere eğitim

Artvin'de eğitimcilere eğitim

İlimizde Bulunan 0-18 Yaş Aile Eğitimi Kurs Programı Eğitici Sertifikasına sahip öğretmenlere “Güncelleme Eğitimi” verildi.

Giriş Tarihi: 12 Ekim 2014 Pazar 10:02
Artvin'de eğitimcilere eğitim

Hayati Akbaş

ARTVİN-Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından revize edilen 0-18 Yaş Aile Eğitimi Kurs Programları’ nın “Güncelleme Eğitimleri” Artvin Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü UZEM Salonunda yapıldı.

Başlayan çalışma öncesinde, Rize İlinden gelen Formatör Öğretmen Hüseyin Aygüneş, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz’ ı makamında ziyaret etti. Eğitimin içeriği ile ilgili bilgi verdi.

Güncelleme Eğitimi İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz’ın açılış konuşması ile başladı. Konuşmasında; aile eğitimlerine çok önem verdiğini, ilk göreve başladığı 2012 yılından bu yana kursların açılması için 0-18 Yaş Aile Eğitimi Programı Eğitici Kursunun açılmasını sağladığını, tüm İlde hızlı bir çalışmanın yapılarak bu kursların açıldığını belirtti. Özellikle çocuklara vatan sevgisi, millet olma şuuru,  kültürel değerlerimizin korunması ve sahiplenilmesi bilincinin aşılanması gerektiğini vurguladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, İl Merkezi ve İlçelerden gelen katılımcılara çeşitli hediyeler vererek çalışmalarında başarılar diledi.

Yaygın Eğitim Kurumlarımız aracılığıyla "Aile Eğitimi Kurs Programı (0-18 Yaş)" kapsamında kurs açmak isteyen öğretmenlerimizin, Bakanlığımızın 30 Ağustos 2014 tarih ve 2014/17 Sayılı Genelgesi´nde de belirtildiği üzere 2010 yılı ve sonrasında Bakanlığımızca düzenlenen "Aile Eğitimi Kursu (0-18 Yaş)" na (Eğitici Eğitimine) katılmış ve "Eğitici Sertifikası" almış olması zorunludur.

Bakanlığımızın 2014 yılında uygulayacağı 0-18 Yaş Aile Eğitim Programları:

Aile Eğitimi Kurs Programları

0-3 Yaş Aile Eğitimi Kurs Programı, 3-6 Yaş Aile Eğitimi Kurs Programı, 7-11 Yaş Aile Eğitimi Kurs Programı, 12-18 Yaş Aile Eğitimi Kurs Programı

Özel Gruplar İçin Alt Program

3-6 Yaş Baba Destek Eğitimi Kurs Programı, 7-11 Yaş Baba Destek Eğitimi Kurs Programı, 3-6 Yaş Aile Gelişim Kurs Programı, 3-6 Yaş Okur Yazar Olmayan Anne Destek Eğitim Kurs Programı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz PISA testi 2018 sonuçları açıklandı: Türkiye yine tüm alanlarda OECD ortalamasının altında

PISA testi 2018 sonuçları açıklandı: Türkiye yine tüm alanlarda OECD ortalamasının altında

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık