Ana Sayfa Güncel Artvin'de mahsur kalan koyunlar kurtarıldı.

Artvin'de mahsur kalan koyunlar kurtarıldı.

Artvin'de,Ahlat Köyü yaylasında mahsur kalan 250 koyun ve çobanı, AFAD ekiplerinin operasyonu ile kurtarıldı.

Giriş Tarihi: 3 Kasım 2014 Pazartesi 14:46
Artvin'de mahsur kalan koyunlar kurtarıldı.

Artvin'de ani bastıran kar yağışı özellikle yüksek kesimde etkili oldu. Ahlat Köyü yaylasında mahsur kalan 250 koyun ve çobanı, AFAD ekiplerinin operasyonu ile kurtarıldı.

Artvin'de özellikle yüksek kesimde etkili olan kar yağışı çok sayıda köy yolunun ulaşıma kapanmasına neden oldu. Kar kalınlığı yer yer 30 santimetreyi aştı. Kar yağışının beklenenden önce başlaması nedeniyle köylerde yaşayanlar kışa hazırlıksız yakalandı. Merkeze bağlı Ahlat Köyü'nün 1750 rakımlı Saçınga Yaylası'nda, bir çoban ile 250 koyun mahsur kaldı. Artvin Valiliği'ne haber ulaşması sonrasında yaylada mahsur kalan çoban ile koyunları kurtarmak için operasyon düzenlendi. Artvin Valisi Kemal Cirit'in emriyle harekete geçen AFAD ekipleri, kar araçlarıyla yola çıkarak çoban ve koyunların mahsur kaldığı yaylaya ulaştı, çoban ile koyunları Ahlat Köyü'ne ulaştırdı.

VALİ Facebook SAYFASINDAN DUYURDU 

Operasyonun başarıyla tamamlandığı haberini Artvin Valisi Kemal Cirit, Facebook sayfasından, "Kar yağışıyla tanıştık bugün. Yollarımız açık ancak sürücülerimizin zincirsiz yola çıkmamalarını önemle hatırlatmak isterim. İlimiz merkeze 25 kilometre uzaklıkta 1750 rakımlı Ahlat köyü yaylasında mahsur kalan 250 küçükbaş hayvan ile çobanı İl AFAD Müdürlüğü ekibimiz tarafından kurtarılmıştır. Ekibimize teşekkür ediyorum. Geçmiş olsun" ifadeleriyle duyurd

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık