Ana Sayfa Güncel Artvin'de Mevlana haftası kutlanıyor

Artvin'de Mevlana haftası kutlanıyor

Zübeyde Hanım Anaokulu’nda Mevlana Haftası Etkinlikleri Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2015 Perşembe 22:59
Artvin'de Mevlana haftası kutlanıyor

Hayati Akbaş

 

ARTVİN-Artvin Zübeyde Hanım Anaokulu'nda Mevlana Celalettin Rumi Haftası etkinlikleri kapsamında minik öğrenciler tarafından bir dizi etkinlik yapıldı.

 

Zübeyde Hanım Anaokulu Yıldızlar Sınıfı öğrencilerince hazırlanan etkinlikte Hz. Mevlana Celalettin Rumi ile özdeşleşen semazen gösterisi sahnelenirken, bir taraftan da Mevlana'ya ait sözler ve şiirler okundu.

 

Zübeyde Hanım Anaokulu Yıldızlar Sınıfı Öğretmeni Gülten Önal öncülüğünde minik öğrenciler tarafından hazırlanan etlikte sınıf erkek öğrencileri gösterisiyle ailelere ve izleyicilere unutulmaz bir gece yaşatırken, kız öğrencilerde Hz. Mevlana Celalettin Rumi'nin 7 öğüdünü, söz ve şiirlerini seslendirdiler. Etkinlikle ilişkin bir değerlendirmede bulunan Sınıf Öğretmeni Gülten Önal; "Değerler toplum için önemlidir. Değerlere uygun davranan insanlar da toplum gözünde değerlidir. Bu ilkeden yola çıkarak Değerler Eğitimi doğrultusunda her ay bir " Değer"i konu alıp öğrencilerimize benimsetmeye çalışıyoruz. Aralık ayı değerimiz" Sevgi, saygı, hoşgörü" idi. Mevlana'yı anma haftası dolayısıyla çocuklarımıza "hoşgörü" kavramını kazandırmaya çalıştık. Zübeyde Hanım Anaokulu Yıldızlar Sınıfı olarak bu ruhu yaşama ve yaşatmaya çalıştık" dedi.

 

Gençlik Merkezi’nin konferans salonunda yapılan programa, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Prof. Dr. Aytaç Açıkalın, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erkan Evran, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, veliler ve davetliler katıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık