Ana Sayfa Güncel Artvin'de Muhtarlar,Muhtarlar Derneği çatısı altında buluştu.

Artvin'de Muhtarlar,Muhtarlar Derneği çatısı altında buluştu.

Artvin’de bulunan mahalle ve köy muhtarları, Muhtarlar Derneği Çatısı altında toplandılar.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2015 Perşembe 20:57
Artvin'de Muhtarlar,Muhtarlar Derneği çatısı altında buluştu.

Artvin’de 2011 yılından itibaren faaliyetlerini sürdüren Artvin Muhtarlar Derneği büyümeye devam ediyor. Kurulduğu ilk günden itibaren başarıları çalışmalarla isimlerinden sıkça söz ettiren Artvin Muhtarlar Derneği üye sayısını arttırdı. Gerek konfederasyondan önemli işlere imza muhtarlarımız gerekse ilimizde birçok sorunlara sessiz kalmadılar.

Artvin’de bulunan 36 köy ve 7 mahalle muhtarlarından sadece 5 mahalle muhtarları Artvin Muhtarlar Derneğine üye değildi. Yapılan görüşmeler sonucunda Muhtarlar Derneği üye olmayan Çayağzı, Orta mahalle, Yenimahalle, Çarşı mahallesi, Balcıoğlu mahalle muhtarlıkları da Artvin Muhtarlar Derneği Bünyesinde yer aldı.

Artvin Muhtarlar Derneği Başkanı Cafer Azizağaoğlu yaptığı açıklamada; ”Artvin Muhtarlar Derneği’nin konfederasyonunda ki önemli yeri yadsınamaz. Biz federasyonumuzda ikinci sıradayız. Yaptığımız araştırmalar sonrası neden birinci sırada olmayalım dedik. Bu bağlamda yapılan görüşmeler sonucunda ilimizde bulunan 36 köy ve 7 mahalle muhtarlıklarını ile doğrudan çalışmaya başladık. Hiç paramız yok ama çok çalışıyoruz. Konfederasyonumuzda 21 madde bulunmakta. Bunlardan 7 tanesi Artvin Muhtarlar Derneği’nin talebi ve önerisi kapsamında kayıtlara geçmiştir. Ülkemizde çok sayıda muhtarlık var ama aracı olan tek dernek Artvin Muhtarlar Derneğidir. İnanıyorum ki derneğimizin büyümesinde ve ilimizin gelişiminde önemli rol oynayacaktır” şeklinde konuştu.

Daha sonra Artvin Muhtarlar Derneğinde yer alan tüm muhtarın hatıra fotoğraf çekinmesinin ardından toplantı sona erdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık