Ana Sayfa Yerel Siyaset Artvin'in CHP'li kadınları seferberlik ilan etti.

Artvin'in CHP'li kadınları seferberlik ilan etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Artvin İl Kadın Kolları,kapı kapı dolaşarak seçmenden oy istiyorlar

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2015 Salı 15:26
Artvin'in CHP'li kadınları seferberlik ilan etti.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Cumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Kadın Kolları, kent merkezindeki seçim çalışmasına devam ediyor. Her gün bir mahalleyi ziyaret eden CHP’li kadınlar alan çalışması yaparak kadınlara aile CHP’nin projelerini anlattılar.

Kadın Kolları sandıktan CHP’yi çıkartmakta kararlılar

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Kadın Kollarının yoğun çalışma temposunda. Mahalle, köy, il, ilçe tüm yurttaşlara ulaşıp Artvin’in ve Türkiye’nin kaderini değiştirecek projelerini anlatmaya devam ediyorlar. Cumhuriyet Halk Partisi Artvin örgütü 1 Kasım 2015 Pazar günü gerçekleştirilecek olan erken genel seçimde 1. Sıra adayı Uğur Bayraktutan ve ikinci sıra adayı Musa Ulutaş’ı Meclis’e göndermeye hazırlanıyor. İki milletvekili adaylarını da Ankara’ya göndermek isteyen Cumhuriyet Halk Partisi’nde Kadın Kolları büyük bir inançla çalışıyor. İl kandın Kolları Başkanı Gülşen Kurul ve kadın kolları üyelerinin destek verdiği CHP’li kadınlar, her gün başka bir mahalleye giderek, iktidara gelmeleri durumunda kadınlara verilecek hakları anlatıyor, desteklerini istiyorlar.

Aile Sigortasını Anlattılar

Kapı kapı dolaşarak başta “Aile Sigortası” olmak üzere CHP’nin sosyal devlet vaatlerine ilişkin broşürleri evlere dağıtan CHP’li kadınlar, iktidara gelmeleri durumunda Türkiye’de çağdaş bir sosyal güvenlik sistemi ve sosyal koruma ağının oluşacağını, sadaka kültürünün ortadan kaldırılacağını anlattılar. Kadını toplumda hak ettiği saygın pozisyona oturtabilmek adına, Aile Sigortası desteklerinin evin reisi olarak gördükleri kadınlara verileceğini vurgulayan İl Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul, böylelikle geliri yoksulluk sınırının altında olan her yurttaşa aylık olarak, düzenli ve yeterli mali destek sağlanacağını belirtti. 

Yardımlar Kesilmeyecek

Kamuoyunda bilinçli olarak “yardımlar kesilir” algısını yerleştirmeye çalışanlar olduğunu, ancak Aile Sigortası Programı ile hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceğini anlatan Gülşen Kurul ve CHP’li kadınlar, çocuk desteklerini gebelikle birlikte başlatacaklarını, erken çocukluk döneminde sağlık ve beslenme, ileri yaşlarda eğitim ön koşulları ile tüm çocukların sağlık ve eğitim hizmetlerinden eşit şekilde yararlanmasını sağlayacaklarını açıkladı. 

Birlikte Çay İçtiler

CHP Heyeti alan çalışmasının ardından mahalle arasında uğradıkları vatandaşlarla oturup ikramlarını kabul ettiler. Kendilerine çay ikramında bulunan vatandaşlarla birlikte sohbet ederek çay içtiler.

Yufka Açıp, Turşu Kurdular

Yoğun bir şekilde seçim çalışması içine giren CHP İl Kadın Kolları üyeleri mahalle aralarında dolaştığı sıralarda renkli görüntüler yaşadılar. Projelerini anlatarak yurttaşların oylarına talip olan CHP’li kadınlar, seçim çalışmaları vatandaşların kışa hazırlıkları döneminde denk gelmesinden dolayı vatandaşların günlük işlerine de el attılar.

CHP kadın Kolları kadınlarla yufka açtılar, kazanda reçel kaynatarak reçel yaptılar, turşu kuranlarla oturup birlikte turşu kurdular. CHP Kadın Kollarının seçim gezilerinin 1 Kasım 2015 Pazar gününe kadar aralıksız sürdürüleceği belirtildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık