Ana Sayfa Güncel Artvin'in Sigorta Acenteleri Şavşat'ta toplandı.

Artvin'in Sigorta Acenteleri Şavşat'ta toplandı.

II. Sigortacılar Toplantısı Artvin’in Şavşat İlçesinde yapıldı.

Giriş Tarihi: 24 Eylül 2014 Çarşamba 22:17
Artvin'in Sigorta Acenteleri Şavşat'ta toplandı.

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-Artvin’de faaliyetlerini sürdüren sigorta acentelerinin katılımıyla, Şavşat Yeşil Vadi Turistik Otel-Restaurant’ta yapılan toplantı; Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Hüseyin Kasap ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımlarıyla gerçekleşti.

Sigorta acentesi sahibi Ertan Turan, Kemal Aydın, Şadigül – Alim Balcı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya; Artvin Tic. Odası Bşk. Kurtul Özel, Borçka Tic. Odası Bşk. Eşref Merttürk, Hopa Tic. Odası Bşk. Osman Akyürek, Arhavi Tic. Odası Bşk. Atıf Kesim, Artvin İl Temsilcisi Ertan Topal,  Artvin ve İlçelerinde bulunan yetkili sigorta acenteleri ile Rize ve Kars temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel yaptı. Konuşmasında ATSO’na kayıtlı yetkili 42 üye sigorta acentesinin bulunduğunu söyleyen Başkan Özel,  Oda olarak acentelerin her türlü faaliyet ve sorunlarında yanlarında olacaklarını ve destekleyeceklerini belirtti.

Başkan Özel’in konuşmasının ardından, Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Hüseyin Kasap, sektördeki sorunları ve yapılanları dile getirdi.  Başkan Kasap konuşmasında “Geçen yıl 24 Aralıkta göreve geldik. 405 karara imza attık. Bunların 256 tanesi disiplin soruşturması idi. Hep sigorta acentelerinin sorunlarını devletle masaya oturup sigorta acentelerinin daha iyi bir şekilde korunmalarını sağlayacağız. Dünyada sigorta acenteliği nasıl yapılıyor ve bizde nasıl yapılıyor. Sigorta şirketlerine bunu uygulatmaya çalışacağız. Örneğin Fransa’daki bir Axa Sigorta Acentesi sözleşmesiyle;  Türkiye’deki axa sigorta acentesinin sözleşmesinin aynı olması için sigorta şirketlerine baskı yapıp aynı uygulamayı isteyeceğiz. Hükümet 2023 yılına hedef koydu,  bizde 2023 yılına kadar acentelerimizi en iyi duruma getireceğiz. Bugünlerde yeni acentelik sözleşmeleri getirecekler. Asla bu sözleşmeleri imzalamayın. Çünkü bu sözleşme dayatmacı ve kölelik sözleşmesidir. Bizler sigorta şirketleriyle aralık ayında masaya oturup sizin haklarınızı daha iyi koruyan sözleşmeler imzalayacağız” dedi.  Konuşmanın ardından toplantı soru cevap şeklinde söyleşi formunda devam etti. Katılımcılar toplantının son derece verimli geçtiğini kaydettiler.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık