Ana Sayfa Yerel Siyaset Aslankaya'dan Bekaroğlu'na 'Biz her zaman delikanlıyız'

Aslankaya'dan Bekaroğlu'na 'Biz her zaman delikanlıyız'

Görevden alınan CHP Rize Eski İl Başkanı Mehmet Aslankaya Merkez İlçe Başkanlığından basın açıklaması yaptı.

Giriş Tarihi: 19 Mart 2015 Perşembe 20:16
Aslankaya'dan Bekaroğlu'na 'Biz her zaman delikanlıyız'

RİZE: CHP İl Başkanı Mehmet Aslankaya düzenlediği basın toplantısında Bekaroğlu”nun sözü ile değil, kişisel olarak hala delikanlı olduğunu söyledi.

   Aslankaya CHP Merkez ilçe binasında yönetim kurulu ile birlikte düzenlediği basın toplantısında 1 aydır kamu oyunda il başkanının görevden alındığına dair haberler çıktığını belirterek” Biz aday arayışı içindeydik, Prof. Mehmet Basa”yı aday göstermek için  genel başkan ile görüştüm, 1 ay bekledik, gızlı kapılar arkasında Genel Başkan yardımcısı aday adayları arasında anket yaptıracağını söyledi. Bekaroğlu yıllarca siyasette kavga ettiğim kişi, Bekaroğlu delikanlı olduğumu söylemiş, biz delikanlılığımızı hiç kaybetmedik. 10 yıl 2 aydır il başkanıyım, biz yürüyüşümüzde partiyi hiç bir zaman karşımıza almadık. İlkelerimiz belli,  maalesef Rize ve Trabzon”da CHP nin büyümesini engellemeye çalışıyorlar., barı Şevki Yılmaz”ı da yanlarına alsalar, Bekaroğlu ile Şevki Yılmaz arasıda pek fark yok” dedi.

    Danişmanlık görevi verildi

Aslankaya kendisine Genel Başkan danışmanlığı görevi verildiğini belirterek “ Benim danışmanlık talebim yoktu, böyle bir şeyi de kabul etmedim. 15 gün önce yönetimimde olan Mesut Rakıcı görevinden istifa etti, burada şu anlaşıyıyor ki danışıklı dövüş vardı. Genel merkez kararına saygı duyuyorum. Yönetim ve Disiplin kurulu olarak görevimizden istifa ettik.biz partinin eleyhinde değiliz. Burada Bekaroğlu aldığı yetki ile Trabzon ve Rize”nin karışmasına neden oldu. Bekaroğlu”nun 6 ok un anlamını bile bildiğini düşünmüyorum. Şunu iyi bilir, 6 ok kendisine Rize”de saplandı” dedi.

     Partimizin yanındayız

Aslankaya CHP liliklerini kaybetmediklerini belirterek “ Kim olursa olsun, aday CHP nin adayı olacak, bizden destek isterse yanında yer alırız, ancak Bekaroğlu ile asla çalışmam” dedi.

taraf53

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Rize il Başkanlığı 2.Yerel Yönetim Komisyon toplantısı yapıldı...

CHP Rize il Başkanlığı 2.Yerel Yönetim Komisyon toplantısı yapıldı...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık