Ana Sayfa Yerel Siyaset A.Yücel Kurt yeniden CHP Artvin İl Başkanı seçildi.

A.Yücel Kurt yeniden CHP Artvin İl Başkanı seçildi.

Cumhuriyet Halk Partisi 35’inci Olağan il Kongresinde Ali Yücel Kurt yeniden CHP Artvin İl Bakanı seçildi

Giriş Tarihi: 20 Eylül 2015 Pazar 21:06
A.Yücel Kurt yeniden CHP Artvin İl Başkanı seçildi.

Cumhuriyet Halk Partisi  35’inci Olağan il Kongresinde Ali Yücel Kurt yeniden CHP Artvin İl Bakanı seçildi. Eski il başkanı Selim Bilgin ve mevcut il başkanı Ali Yücel Kurt’un yarıştığı seçimlerde 151 delegeden 89’unun oyunu alan Ali Yücel Kurt yeniden CHP İl başkanı oldu. Selim Bilgin ise 62 oyda kaldı.

 

Artvin Ahmet Hamdi Tanpınar Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen seçimde 24’üncü dönem CHP Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu divan başkanlığını  gerçekleştirdi. Genel  kurula İl Başkan adayları Ali Yücel Kurt ve Selim Bilgin’in yanı sıra CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, CHP Artvin Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul, CHP 26’nci dönem 2’nci sıra Milletvekili Adayı Musa Ulutaş, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Demirhan Elçin, Atatürk’çü Düşünce Derneği Başkanı Ahmet Biber, Artvin ORKOP Başkanı Hasan Yaşar, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Neşe Karahan, Şoförler Odası Başkanı Ahmet Alparslan, 22’inci dönem CHP Artvin Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu, delegeler ve partililer katıldı. Kongrede divanının katip üyeliğini Gülşen Kurul ve Ayşegül Aktaş yaparken MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç ve Demokrat Parti İl Başkanı Niyazi Altuntaş’ta kongreyi bir süre katıp edenler arasında yer aldı.

Divanın teşekkül etmesin ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan  Kongrede gündem maddeleri tek tek ele alınıp işlenirken dilek ve temenniler kısmında söz alan konuşmacıların CHP İl Örgütüne ve Milletvekiline yönelik dönme dönem sert denebilecek eleştirileri olsa da kongre sonunda birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Kongrede seçime geçilmeden söz alan  aday Ali Yücel Kurt tarihin en eski devirlerinden günümüze kadar gelen ve günümüzde modern köleli olarak adlandırılan dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu bu karmaşık durumdan kurtulmanın tek çıkış noktasının Mustafa Kemal ve onun devrimci felsefesi olduğunu söyledi.

Ülkemizin bir terör çıkmazında olduğunu ifade eden Kurt “Bu terör doların  yüzde 25 artmasını görmemizi engelledi. Terör ortamında işsizliği, demokrasiyi, hukuku konuşamıyoruz. Hep terörle yatıp terörle kalktık. Bu sorun bilinçli olarak Türkiye halkının önüne koyulmuştur. Terör bizi bizden de alp götürüyor. Bundan dolayı  CHP’liler ve uyanı ve zinde olmalıdır” dedi.

Biz 13 Temmuzda yeni bir başlangıç yaptık. 30 Mart Seçimlerinden sonra bütün enerjimiz bitmiş sinerjimiz kaybolmuştu. 30 Marta gelene kadar bugün burada bulunan ve bizleri eleştiren birçok dava arkadaşımız, il, ilçe yöneticisiydi. Yetkili insanlardı. Buradan nasıl bilgi gitmişse milletvekili yine aynı uygulamaya evet demedi mi? Evet dedi. Vekilin görevi örgütünün talebini yerine getirmektir. Bütün suç bütün 13 aydır görevde olan bu yönetiminmiş gibi bir algı oluştu. Biz 13 aydır yöneticiyiz. 15 yıldır 10 yıldır ilçede ilçe başkanı, il yöneticisi olanlar var. Tüm suç bizimmiş gibi bir algı oluştu. Ben demokrasiyi özümsemiş biriyim. Gücümü koltuktan makamdan almadım. Her zaman Artvin Halkından aldı. Ben 1999’da partim barajın altında kaldı partime sahip çıkmak için ilçe başkanı oldum. Oraya kadar da, belediye meclis üyeliği, gençlik kolları başkanlığı yaptım. Partinin bütün kademelerinde görev aldım, çalıştım. 2007’den 2017’ün 13 Temmuz’una kadar partinin yetkili koltuklarında değildim. Delege bir icazet makamı değildir. Delege partinin demokratik savaşçısıdır. Delege sandık çevresi sorumlusudur. Sandık çevresi sorumlusu o sandığın namusunu koruyan demektir. Biz göreve geldiğimizde delege toplantısında sandık sorumlularını çağırdığımız zaman 10 kişi gelmedi. İl başkanı olduğunda tüm ilçe başkanlarına aynı şeyi söyledim. Lütfen delege yaparken zamanı bol olan adamı yapın. Bir şey bilmesine gerek yok. O politik birikimi biz veririz. Yeter ki örgütlü yönetim içinde yaşama alışkın biri olsun. Seçim yaparsanız da mümkün mertebe bu arkadaşları seçin dedik.Ben delege için hangi ilçe başkanıma müdahale ettim.Hiç kimseye müdahale etmedim” dedi.

Dört dörtlük olmadığını ifade eden Kurt eksiklerinin olduğunu kabul ettiğini belirterek şunları söyledi.

“İl Genel Meclisiyle toplantı yapamıyoruz. Ama bu isimler buraya nasıl geldi bunu yargılamak lazım. İl Genel Meclisi içinde kendi ideolojisine ihanet eder gibi tavırlar sergileyen kişiler var. Çalışanların sendikal haklarına muhalefet eden haklarımız var. Biz Cumhuriyet Halk Partisine ihanet boyutuna ulaşacak tavırlar içine girip bunu sokağa yansıtmadık.  Biz her zaman partimizin çıkarını kendi çıkarlarımızın önünde gördük. Bir her zaman partimin çıkarını savundum. Çünkü CHP’nin çıkarı Artvin’in çıkarıdır. Ben meseleye hep böyle baktım.

Artvin’in dağ köylerinin yarısından çoğuna gitmeyen örgütleri gördüm. Seçmenimizin yüzde 43’ü köylerde. Köylerin oyunu alacağız. Sandık sonuçlarını zaten bu insanlarımız belirliyor. Seçim çalışmalarında bugüne kadar alışıla gelmiş programın dışında bir program yapacağız. Bu programı uygulayıp seçmenin önünü öyle çıkacağız. Taktiklerimizi değiştireceğiz. İlçe örgütlerimizin vizyonunu değiştireceğiz. Bunları ancak önümüzde ki dönemde yapacağız. Köylerdeki sandıkta ki üyelerimizi artıracağız.  Daha önce bazı köylerde hiç oy çıkmayan sandıklarımız vardı. Son seçimlerde o köylerden partimize oy çıktı. Biz o oyları bulup partimize üye yapacağız. Sandık sorumlusu yapacağız. Örgüt iyi bir çalıma sergilemezse biz Artvin’de ki 35 bin civarında olan oy oranımız sabit kalır.  Dolayısı ile üyelerimizi artıracağız.

Selim kardeşimle 15 sene sonra yeninden bir seçimde yarışıyorum. Kaderimiz yine bir seçimde kesişti. Kendisine çalışma hayatında başarılar diliyorum. Biz 13 aylık görevdeyiz. Bu süreçte teorilerimizi inşallah pratiğe dökeceğiz. Selim kardeşimin şimdiye kadar partimize verdiği emeklere teşekkür ederim. Mücadele, saygı ve sevgi içerisinde CHP Kültürü içinde  Atatürk Devrimcisi niteliğine ulaşmış, kendi partisinin eksikliğini sosyal medyada gazete ve televizyonlarda konuşmayan  anlatmayan ama burada konuşan yürekli Atatürk Devrimcilerini kucak dolusu sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.

Ben inanıyorum ki Artvin 1 Kasım akşamı Türkiye’de hak ettiği yeri bulacaktır. Bu şuur ve inançla herkesi bütün eleştirilere rağmen selamlıyor Cumhuriyet Halk Partisi iktidarın omuz omuza olmaya davet ediyorum” Selim Bilgin ve Son Olarak CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın konuşmasının ardından seçime geçildi. Seçim kurulu başkanlığının gözetiminde saat 17.00’e kadar süren oy kullanım işleminin tamamlanmasının ardından   sandıkların açılmasıyla kongre sona erdi.

Yapılan seçimde Mevcut Başkan Ali Yücel Kurt oyların 89’unu alırken eski İl Başkanı Selim Bilgin ise 62 oy aldı. Sonuçların açıklanmasının ardından iki başkan Milletvekili Bayraktutan ile birlikte birlik fotoğrafı verirken, Bilgin, yeniden başkan seçilen Ali Yücel Kurt’a başarılar diledi.

Yeniden başkan seçilen Ali Yücel Kurt, CHP’yi Artvin’de birinci parti yapmak için n el ele birlikte çalışacaklarını, güzel ve düzeyli örnek olabilecek demokratik olgunlukta bir kongre gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek; “  Bugün CHP Artvin’de yine güzel bir kongre daha yaptı. Konuşmacıların rahatlıkla kendisini ve düşüncelerini ifade etiği çok güzel bir kongreydi. Sosyal demokrat olmanın güzelliği de burada.

İnsanlar düşüncelerini açıklayabilir, eleştirilerini yapabilirler. Bu demokrasinin gereğidir. Bu demokrasinin güzelliğidir. Ben bu demokrasi şöleninin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  Başkan adayı olarak benimle yarışan Selim Bilgin’e teşekkür ediyorum. Bu arkadaşlarımız partimizin çok kıymetli değerleridir. Bu bir bayrak yarışıdır, hizmet yarışıdır.  Parti içi yarışı olur. Burada kaybeden yok. CHP kazanmıştır. Bugün özlediğimiz, birlik ve beraberlik fotoğrafını çekmenin mutluluğunu yaşadım. Hepimiz hata yapabiliriz.  Önemli olan o hatayı telafi edebilmektir.

Sayın Milletvekilimizin de dediği gibi,  Türkiye çok büyük bir tehlike ile karşı karşıya. Bir ve beraber olup, el ele vererek, gece gündüz demeden çalışacağız.  Bana teveccüh gösteren, güvenen  oy vermiş olsun vermemiş olsun bütün partililerimize en içten teşekkürlerimi sunuyorum

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık