Ana Sayfa Yerel Gündem Bakan Çelik Ardeşen'de SGK Binası açtı.

Bakan Çelik Ardeşen'de SGK Binası açtı.

SGK'nun Ardeşen Hizmet binasının açılışı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından yapıldı.

Giriş Tarihi: 31 Ocak 2015 Cumartesi 18:24
Bakan Çelik Ardeşen'de SGK Binası açtı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Rize’nin Ardeşen ilçesine gelerek açılışa katıldı ve daha sonra bazı ziyaretlerde bulundu.


Ardeşen’de yapımım tamamlanan Sosyal Güvenlik Kurumu Yeni Hizmet Binası'nın açılış törenine katılan Bakan Çelik törenöncesindehalk oyunları ekibinin gösterisini izledi.Ardeşen’deki açılışa Bakan Çelik’in yanı sıra Rize Valisi Ersin Yazıcı,Rize Milletvekilleri  Hayati Yazıcı,Nusret Bayraktar,Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş,Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin,AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı,Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu,İşkur Genel Müdürü Nusret Yazıcı,Rize İl Jandarma Komutanı İsmet Cansaran,Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ve çok sayıda davetlinin yanı sıra vatandaşlar katıldı.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik,geçmişte sosyal güvenlik kurumlarının oy devşirmek için kullanıldığını ifade ederek, "Geçmişte siyasetçiler oy devşirebilmek için en kolay alanlar olarak Sosyal Güvenlik Merkezlerini buldular. Hatırlarsanız 91 yılında insanımızın 38 yaşında emekli olma imkanı bulduğu günler yaşandı. O şartlarda emekli olan insanlarımız sevindiler. Dediler ki 'ne güzel ya delikanlı yaşında emekli olduk' bu kendileri için güzel bir tabloydu. Ama çocukları ne olacaktı, torunlar ne olacaktı, ülke ne olacaktı, geleceğimiz ne olacaktı. Bunu düşünmediler. 'Ben emekli oldum ya 38 yaşında gerisi önemli değil.' Bölge bir yaklaşım olabilir mi? Tabii ki olamaz. Sürdürülemez. Nitekim sürdürülemedi. 91 yılına kadar hiç açığı olmayan bu kurumların 91 yılından sonra katlanarak çığa dönüşen çok büyük açıkları meydana geldi" diye konuştu.

 

Bakan Çelik, konuşmasının sonrasında Ardeşen SGK Yeni Hizmet Binasının açılış kurdelesini Rize Valisi Ersin Yazıcı, AK Parti Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, İŞ-KUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İl Jandarma Komutanı İsmet Cansaran, Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu ile birlikte kesti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehit Altuğ Verdi Koşusu, Rize'de gerçekleştirildi

Şehit Altuğ Verdi Koşusu, Rize'de gerçekleştirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık