Ana Sayfa Yerel Gündem Bakan Yazıcı Arhavi'yi ziyaret etti.

Bakan Yazıcı Arhavi'yi ziyaret etti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Artvin ili ve ilçelerini kapsayan kısa bir çalışma ziyaretinde bulundu

Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2014 Cumartesi 12:16
Bakan Yazıcı Arhavi'yi ziyaret etti.

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Artvin ili ve ilçelerini kapsayan kısa bir çalışma ziyaretinde bulundu. Bakan Yazıcı karayolu ile Rize üzerinden gelerek ilk ziyaretini Arhavi'ye yaptı. Arhavi Gösteri Merkezinde kalabalık tarafından karşılanan bakan ve beraberindekiler, Arhavi Belediyesini ziyaret etti. Yazıcı, belediye başkanlık makamında Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu'ndan ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermesinin yanında, gerçekleştirilmesi gereken önemli projeler konusunda destek istedi. Hekimoğlu şehrin en önemli sorunlarından olan Çay-Kur Arhavi Çay Fabrikasının taşınması konusunda hazırlanan dosyayı ve bilgi notunu Bakan Hayati Yazıcı'ya sundu.

 

            AGM' de yoğun katılımla karşılanan Bakan Hayati Yazıcı'yı Artvin Valisi Kemal Cirit, İl Jandarma Alay Komutanı Mustafa Çelik, Ak Parti İl Başkanı Erkan Balta, Arhavi Kaymakamı Muhammed Önder, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Ufuk Yıldız, Kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları ile oda başkanları ve kalabalık vatandaşlar topluluğu karşılamak için bir araya geldiler. Karşılama sonrası bakan ve beraberindekiler topluca Arhavi Belediyesini ziyaret ettiler. Başkan Hekimoğlu burada yapmış olduğu konuşmasında, "sayın bakanımız bölgeye yaptığı her ziyaretinde özellikle ilçemizi ve ilimizi ziyaret etmede hassasiyet göstermektedir. Kendileri ile bu gün olduğu gibi geçmişte de ilçemizi ziyaret ederek, bizlere her türlü desteği vermektedir. " dedi. Bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında kısa bir açıklama yapan başkan Hekimoğlu İçme suyu ve kanalizasyon gibi önemli projelerde de bakan yazıcı ile birlikte olup, özellikle İçme suyu paket arıtma tesisinin açılışında birlikte olduğunu söyledi.

 

            İlçenin önemli sorunlarından biri olan ve son günlerde vatandaşın da şikâyet ettiği Çay-Kur Arhavi Çay Fabrikasının üretim esnasında çevreye yaymış olduğu çay tozu sorunu idi. Konu ile ilgili başkan Hekimoğlu Gümrük ve Ticaret Bakanına sunduğu dosya'da şehir merkezinde kalan ve çevre esnafının ve hatta şehrin büyük bir bölümümün mağdur olduğu toz taşınımı ve gürültü sorunu konusunda, bakan'a Çay-Kur Arhavi Çay Fabrikasının taşınması konusunda desteklerini ve girişimlerini talep etti.

 

            Konu ile ilgili açıklama yapan bakan Hayati Yazıcı "söz konusu bu çay fabrikaları doğu Karadeniz de çay fabrikası olan bütün il ve ilçelerin ortak sorunu, konunun üzerine hassasiyetle gidileceğinden kimsenin kuşkusu olmasın. İlgili bakanlığa ve bakan arkadaşımıza konuyu ileteceğim. Bu sorunun çözülmesi gerektiğinde tüm kurum kuruluş ve bakanlık olarak hemfikiriz. Umuyorum kökten bir çözümle şehrin merkezindeki fabrikaların daha uygun bir alana taşınması konusunda güzel haberler alacaksınız'' dedi.

 

            Belediye başkanlık makamında görüş, öneri ve sorular alan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Arhavi Ticaret Odası Başkanı Atıf Kesim in bakan Hayati Yazıcı'dan ilçe ekonomisine ivme kazandıracak ve aynı zamanda ticari canlılığı artıracak olan, şehrin sahil geçişinde iskele yapılması konusunda destek istedi. Özellikle kuru yük gemilerinin yükleme ve boşaltma yapabileceği gibi bir beton iskele çalışmasının şehre önemli katkı sunacağını ayrıca sözlerine ekledi.

 

            Bakan Yazıcı tek tek not aldığı talepler ile ilgili yakından ilgileneceğini belirterek, Arhavi halkının hassas olduğu bu ve buna benzer projelerde destek vereceklerini kaydetti. Ziyaretin sonunda Belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu Bakan Hayati Yazıcı'ya ziyaretinin anısına maket serender hediye ederek, ardından belediye binası girişinde topluca fotoğraf çektirdiler.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık