Ana Sayfa Yerel Siyaset Bayraktutan Borçka İlçe Örgütünü ziyaret etti.

Bayraktutan Borçka İlçe Örgütünü ziyaret etti.

CHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan ve beraberindekilerle birlikte Borçka İlçe teşkilatını ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 21 Şubat 2013 Perşembe 21:56
Bayraktutan Borçka İlçe Örgütünü ziyaret etti.

Hayati Akbaş

Milletvekili Bayraktutan'ın ve CHP İl Yönetiminin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Borçka İlçe Başkanı Arif Solmaz yaptığı açıklamada; "CHP Artvin Milletvekilimiz Uğur Bayraktutan, İl Başkanımız Selim Bilgin ve İl Yönetim Kurulu'na hoş geldiniz diyor, teşekkür ediyorum. İlçe Yönetimi, partililerimiz ve Borçka halkı ve biz Borçka İlçe Yönetimi olarak önümüzdeki yerel seçimler için şimdiden çalışmalarımıza başladık, inşallah bu çalışmalarımızın sonucunda alnımız akıyla Mart 2014'ünde Borçka Belediye Başkanlığını CHP saflarına katacağız" dedi.

 

Ardından Milletvekili Bayraktutan tarafından partililere yaptığı hitap konuşmasında şunları söyledi. "Birkaç gündür Artvin'imizin ilçe ve beldelerini geziyorum. Ardanuç'tan sonra Borçka'ya gelmiş bulunuyorum. Gerçekten halkın ilgisi çok yoğun. Bildiğiniz gibi meclis çalışmalarımızın yanı sıra Artvin'imize sık sık gelerek sorunlarını sizlerden alıyor ve bunları Meclis kürsüsünden anlatıyorum. Ben seçilmeden önce, farklı bir milletvekili profili çizeceğim dedim ve bunu da elimden geldiği kadar gerçekleştiriyorum. Bir Milletvekili Ankara'da ne yapıyor?  Çok kolay olanı yapabilirim. Ben muhalefet milletvekiliyim.  Giderim Meclis'e gelirim eve açarım TV, etliye, sütlüye karışmam. Vekillik süresini beklerim. Bu milletin vekili böyle olmaz. Çalışacak, sorunlarını çözüm mercii Meclis'e taşımalı, çalışmalıdır. Ben Borçka Belediyesi'nin artık CHP Belediyesi olarak geri alınmasını istiyorum. CHP Artvin'de bütün ilçelerde çok büyük başarılar kazanacak. Ben bundan eminim. Sizlere güveniyorum. Ama ben farklı bir milletvekili profili çizeceğimi seçilmeden önce söylemiştim, söz vermiştim. Herkes hesap vermelidir, ne yaptığının muhasebesini yapmalıdır. Ben halkın vekiliysem hesabımı vermeliyim. Bir ay bittiğinde bir milletvekili neler yaptığını halka açıklamalı. Ocak ayında medya ile paylaştığım çalışma raporumda 31 günde sadece bir günümü kendime ayırmışım. Ocak ayı içerinde sadece bir tek günüm boş geçmiş. Bir milletvekili nedir? Milletvekili lacivert takım giyip, gelip bürokrasiden, sayın milletvekilim hoş geldiniz, iyi ki geldiniz sözlerini duymak değil. Ben 1,5 yıllık milletvekilliği sürem içerisinde, bir milletvekilinin yapması gereken her şeyi yapmaya çalışıyorum. Şöyle söyleyeyim, bu parlamentoda hiç konuşma yapmadan buradan giden milletvekilleri var. Yaklaşık üçte biri hiç konuşma yapmadan gidiyorlar. Ben 70 civarında TBMM genel konuşma, 500'e yakın yazılı soru önergesi, kanun teklifleri meclis araştırma önergeleri, Artvin'le ilgili yazılı soru önergeleri ve birçok faaliyetlerin altına imza attım. Bunların haricinde 150'nin üzerinde televizyon programına çıktım. Yani Artvin'i her platforma taşımaya çalışıyoruz. Hiç bir zaman gerekçe şu olmamalıdır ben muhalefet milletvekiliyim, bir şey yapamam, elimden bir şey gelmez demek bu kolaycılıktır diye düşünüyorum. Hiç bir siyasi düşünce ayrımı yapmadan bütün Artvinlileri başımızın tacı kabul ederek Artvin'e hizmet etmek için yaklaşık 1,5 yıldır buradayız. Meclis'te olduğumuz süre içerisinde de Artvin'i ve Artvinliyi ön plana çıkaracağız. Artvin'e hizmet için elimizden geleni yapacağız. Düşünce ve tarzımız budur. Kimseyi ayırmayacağız. Bizim için tek ayrılacak nokta Artvinli kimliğidir. Bu anlamda hakkını yemeyeyim hem diğer milletvekilimiz İsrafil Bey hem de ben elimizden gelen çabayı göstermeye çalışıyoruz." dedi.

 

Milletvekili Bayraktutan konuşmasının devamında; "Artvin'le ilgili vermiş olduğumuz soru önergelerinin hepsi çok önemlidir. Ama bazı önemlileri ve gündemini daha çok sıcak tuttuğumuz Cerattepe ile ilgili, madenle ilgili meclis araştırma önergesidir. Cerettepe'de maden çıkarılması ile ilgili olarak bu soru önergesini çok ciddi anlamda konuştuk. Ayrıca seçilmeden önce Ardanuç ilçemizle ilgili çok fazla sorun ve sıkıntılar dinlemiştim. Ardanuç'un komple sorunları ile ilgili meclis araştırma önergesi verdim. Hatta bu konuda MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural Beyefendi bana dedi ki ben bu kadar zamandır parlamentodayım. İlk olarak bir ilçeyi araştırma önergesi olarak konuştuk dedi. Önümüzdeki günlerde Sarp Sınır kapısında çok ciddi sorunlar var. Onları konuşacağız. Hemen arkasından HES'lerle ilgili bu cinayetleri konuşacağız. Bana göre parlamento tarihinde bir ilktir. Bakın buradan Meclis'e gittiğimde Borçka ile ilgili soru önergeleri vereceğim. Borçka ile ilgili sorunlardan haberim var. Benim cep telefon numaram 24 saat açıktır. Sorunu olan herkes bana ulaşabilir. Amacımız şu bize iletilen sorun olan, bütün sorunları parlamento gündemine taşımak ve parlamentoda bunları tartışabilmektir. Kısaca Borçka'yı parlamento boyutunda konuşacağız. Bunları bir diyalog içerisinde herhangi bir tartışmaya meydan vermeden yapmaktayız. Gerçi AKP İl Başkanı beni Meclis'i kilitlemekle suçlasa da ben bunu yapacağım. Bakın geçenlerde bir soru önergesi vermiştim. Yaban hayvanlarının orman köylüsüne zarar verdiğini, bunun için Orman ve Su İşleri Bakanına soru önergesi vermiştim. Cevabın içinde Ayıya biber gazı sıkın dedi. Sıkıysa siz sıkın Sayın Bakanım dedim. Bu sorun gerçekten Artvin'in geneli için büyük sorundur. Aşağıdan HES'ler, yukarıdan madenler, bu hayvanlar nereye gidecek? Ayılar arıcıların balını yemekten şeker komasına girdi, şeker hastası oldu" dedi.

 

Konuşmasının ardından sorulan sorulara yanıt veren Bayraktutan; "Ben CHP'nin Altı Okunun kanadındayım, Mustafa Kemal'in Milletvekiliyim. İçimizde değişik şekillerde konuşanlar vardır. Şu sözü her zaman söylerim, savaşa girildiğinde komutanı tartışmayacaksınız. Ama bu parti ne diyorsa biz onu konuşmalıyız, biz o dili konuşmalıyız. Genel Başkanımız bu konuda ilgili Milletvekillerini çağırdı, gerekeni söyledi. Vatandaşın gündeminde anayasa sorunu yoktur, başbakan suni bir gündemler yaratarak anayasa da bazı önemli maddeleri değiştirerek ülkenin birlik ve beraberliğini ve sınırlarını tehlike altında alacaktır. Anadilde savunma ile ilgili olarak şunu söyleyeceğim, ben Borçka'da Gürcü, Laz, Hemşinli kardeşlerimizin yaşadığını biliyorum. Bugüne kadar bir Hemşin, Laz veya Gürcü vatandaşımızdan, ben ana dilde savunma yapacağım dediğini duymadım. Yıllarca burada avukatlık yaptım. Bunlar terör örgütünün istekleridir. Dünyanın hiç bir ülkesinde böyle bir şey yoktur. Örneğin Fransa'da savunmayı sadece Fransızca yaparsınız. Bırakın Fransa'da sömürgesi olan Mali'de bile bu böyle, eğer Fransızca bilmiyorsa devlet kendisi tercüman veriyor. Ama Türkiye'de Türkçe bildiği halde keyfi olarak ben ana dilde savunma yapacağım derse tercüman verilecek. Bu olmaz, bu birliğimizi, beraberliğimizi bozar. Şu anda CHP Milletvekilleri Anadolu'nun dört bir yanında illerinde çalışıyorlar. Hükümetin yaptığı yanlışları anlatıyorlar" dedi.

Artvin'de ilçe minibüslerinin Hastaneye çıkamamasını Milletvekili Bayraktutan'a şikâyet eden Civan Köyü Muhtarı ve dolmuş esnafı Selahattin Güneş sorunun çözülmesini ve mağduriyetinin giderilmesini istedi.

Bayraktutan, "konuyla ilgileneceğini belirterek, beni sabırla dinlediğiniz ve buraya geldiğiniz için teşekkür ediyorum" diyerek, beraberindekilerle birlikte Borçka'dan ayrıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık