Ana Sayfa Çevre Bayraktutan'dan 2 soru önergesi daha.

Bayraktutan'dan 2 soru önergesi daha.

Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, TBMM’ye iki yeni soru önergesi verirken önergelerin birini Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun cevaplandırmasını talep etti.

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2014 Pazartesi 18:34
Bayraktutan'dan 2 soru önergesi daha.

Hayati Akbaş

ARTVİN-CHP Artvin Milletvekili Bayraktutan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun cevaplandırmasını talep ettiği soru önergesinde Hakkâri Yüksekova’da şehit edilen Ramazan Köse ve arkadaşlarının katillerinin bulunup bulunmadığını sordu. Bayraktutan ilgili soru önergesinde; “ 25.10.2014 Tarihinde Hakkâri Yüksekova da yapılan hain saldırı sonucu üç Mehmetçiğimiz şehit olmuş bulunmaktadır. Bu şehitler arasında Artvin Borçka’lı şehidimiz Ramazan Köse de bulunmaktadır.  Olaydan bir kaç gün sonra yaptığınız açıklamada olayın faillerinin yakalandığını belirttiniz. Bu açıklama ailelerin acısını, bir anlamda adaletin yerini bulması açısından hafifletmiştir.

Bu bağlamda; 1-Açıklamanızda belirtmiş olduğunuz gibi bu olayın failleri yakalanmış mıdır? Eğer yakalanmış ise bu failler kaç kişidir ve isimlerini açıklar mısınız?

2-Eğer belirttiğiniz gibi olayın failleri yakalanmış ise bu kişiler PKK terör örgütünün üyeleri midir?  Soruşturma hangi aşamadadır?

3-Eğer failler yakalanmamış ise neden bu açıklamayı yaptınız?” ifadelerini kullandı.

Çevre Bakanı Güllüce’ye Cerattepe’yi sordu

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’naÇevre ve Şehircilik Bakanı Sayın İdris Güllüce’nin cevaplandırması talebiyle verdiği soru önergesinde Milletvekili Bayraktutan; “ Bilindiği üzere Mahkeme kararlarına rağmen Artvin Cerattepe’de maden çıkartılmasına ilişkin tehditler devam etmektedir.  Bu konuda ilgili şirket açık işletmeden vazgeçtiğini kapalı galeri usulü ile maden çıkartmak istediğini yakın günlerde kamuoyuna açıklamıştır. Artvinliler hiçbir şekilde Cerattepe’de madencilik faaliyetini istememektedirler.

Bu bağlamda;

1-    İlgili şirketin Bakanlığınız bünyesindeki ÇED Genel Müdürlüğüne yaptığı kapalı galeri usulü ile maden çıkartılacağına ilişkin bir ÇED başvurusu var mıdır?

 

2-    Eğer ÇED başvurusu var ise hangi tarihte hangi sayı numarası ile yapılmıştır? Ayrıntıları ile bildirir misiniz?

 

3-    Eğer bu şekilde bir başvuru yoksa ÇED başvurusunun hangi şekilde yapıldığını ayrıntıları ile açıklar mısınız?” ifadelerine yer verdi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Spor Sayesinde Engelini Unutarak Hayata Tutundu

Spor Sayesinde Engelini Unutarak Hayata Tutundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık