Ana Sayfa Siyaset Bekaroğlu: Karal , Rizelileri utandırdı.

Bekaroğlu: Karal , Rizelileri utandırdı.

Mükerrer oy kullandığı ortaya çıkan Karal’ın Rizelileri ve Rizeli Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı utandırdığını belirten Bekaroğlu, şöyle dedi:

Giriş Tarihi: 23 Ocak 2017 Pazartesi 23:55
Bekaroğlu: Karal , Rizelileri utandırdı.

Rize Kamuoyuna;

Değerli Rizeliler, “keşke olmasaydı, yapmasaydı” diyeceğiniz ve utanacağınız bir konuyu sizinle üzülerek paylaşmak istiyorum.

TBMM Genel Kurulu’nda dün (22 Ocak 2017) demokrasi tarihinde ender görülen bir sahtekârlık olayı yaşandı.

AKP Grubu TBMM’yi 15 gün tatil etmek için grup önerisi verdi. CHP, sırada bekleyen önemli yasa tasarısı ve teklifleri bulunduğu, bunları görüşmek ve bir an evvel yasalaştırmak için çalışmamız gerektiği, Meclis’in tatil edilmesinin yanlış olduğunu söyleyerek bu öneriye karşı çıktı.

AKP Grubunun ısrarı üzerine öneri Meclis’te oylandı. Oylama sonucunda; Meclis Başkanvekili toplantı yeter sayısının bulunduğu ve gerekli çoğunluk sağlandığını söyleyerek TBMM’yi kapattı. Sonra yapılan kontrollerde aslında toplantı yeter sayısının olmadığı, AKP’li beş milletvekilinin mükerrer/sahte oyları ile çoğunluğun sağlandığı anlaşıldı.

Değerli Hemşerilerim; hiç kuşku yok ki, bu olan bir skandaldır; milletin temsilcilerinin milli iradeye ihanet etmeleri, böylesine bir sahtekârlığa imza atmaları kabul edilemez. Millet egemenliğinin tecelligâhı olan TBMM, kanun çıkarır; bu kanunlarla insanlar hapse girer, bu kanunlarla milyarlarca lira bir yerden bir başka yere aktarılır. Böylesine bir kurumda sahtekârlık yapmak milli iradeye ihanettir.

Çok üzgünüm; milletvekillerinin böylesine bir skandala imza atmaları beni kahretmiştir. Bu beş milletvekilinden birinin Rize Milletvekili olması bir Rizeli olarak beni ayrıca kahretmiştir. Maalesef; bu beş sahtekâr milletvekilinden biri Rize Milletvekili Hasan Karal’dır.

Hasan Karal; bu davranışı ile bütün Rizelilere başını eğdirmiştir, bizi rezil etmiştir.

Özgeçmişinde; Eğitimci ve İlahiyatçı olduğunu, Kahire El-Ezher Üniversitesi Din Bilimleri Fakültesi’ni bitirdiğini, Uluslararası Beyrut Üniversitesi’nde hukuk eğitimi aldığını, Diyanet teşkilatında memuriyet (Siz biliyorsunuz ki imamlık yaptı ama özgeçmişine bunu yazmıyor) yaptığını yazan Hasan Karal’ın böylesine bir sahtekârlığa imza atmasını Rizelilerin ve tüm dindarların vicdanına havale ediyorum.

Değerli Hemşerilerim; siz bu insanı tanıyorsunuz; Rize’de krallığını ilan eden bu zat tek başına karşınıza çıksa değil rey, selam bile vermezsiniz. Siz, AKP’ye oyunuzu Rizeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için veriyorsunuz. Bu zat, böylesine bir sahtekârlığa imza atarak Cumhurbaşkanını da mahcup etmiştir. Bu sahtekârı daha iyi tanıyın; sizin oylarınıza, milli iradeye ihanet eden bu zata gerekli cevabı verin.

Saygılarımla…

IMG_20170122_164139

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık