Ana Sayfa Dünya Belçika,Hollanda yumurtalarındaki zehri bildiklerini kabul etti.

Belçika,Hollanda yumurtalarındaki zehri bildiklerini kabul etti.

Belçika, Hollanda çiftliklerindeki yumurtalarda böcek zehri olduğunun, konu halk tarafından duyulmadan bir ay önce kendileri tarafından bilindiğini kabul etti.

Giriş Tarihi: 6 Ağustos 2017 Pazar 13:49
Belçika,Hollanda yumurtalarındaki zehri bildiklerini kabul etti.

Belçika'nın gıda güvenlik kuruluşu, Hollanda çiftliklerindeki yumurtalarda böcek zehri olduğunu bildiklerini kabul etti.

Kuruluş adına konuşan sözcü, konunun halka duyurulmadan bir ay önce, Haziran ayında kendilerince bilindiğini, ancak yürütülen bir sahtekarlık soruşturması sebebiyle açıklanmadığını belirtti.

Yumurtalarda insanların böbreklerine, karaciğerine ve tiroidlerine zarar verebilecek fipronil isimli böcek ilacı tespit edilirken, Belçika, Almanya ve Hollanda'daki marketler zehirli yumurtaları kaldırmıştı.

Sözcü Katrien Stragier, "Haziran'ın başlarından beri fipronil sorunu olmasının olası olduğunu biliyorduk" diyerek konuyla ilgili soruşturma başlattıklarını söyledi.

Alman bir yetkiliyse, Almanya'da 10 milyon kadar zehirli yumurta satılmış olabileceğini açıkladı.

Hollanda'nın Avrupa'nın en büyük yumurta ve yumurta ürünü üreticisi olduğu, yılda 10 milyar kadar yumurta ürettiği, bunların yüzde 65'i kadarını dışarıya sattığı aktarılıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Suriye ordusu Suhna kasabasını IŞİD'den geri aldı.

Suriye ordusu Suhna kasabasını IŞİD'den geri aldı.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık