Ana Sayfa Çevre Bir AVM 15 bin evin tükettiği elektriği tüketiyor

Bir AVM 15 bin evin tükettiği elektriği tüketiyor

EMO) Samsun Şube Başkanı Mehmet Özdağ, 'Orta ölçekli bir alışveriş merkezinin aylık elektrik gideri 15 bin hanenin tükettiği elektriğe eşittir' dedi.

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2016 Perşembe 12:36
Bir AVM 15 bin evin tükettiği elektriği tüketiyor

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Samsun Şube Başkanı Mehmet Özdağ, “Alışveriş merkezleri birer enerji canavarıdır. Orta ölçekli bir alışveriş merkezinin aylık elektrik gideri 15 bin hanenin tükettiği elektriğe eşittir” dedi.

Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Mehmet Özdağ, alışveriş merkezlerinin projelerinin gün ışığı almayacak şekilde tasarlandığını kaydederek, şunları söyledi: “Onun için hiçbir mağazada dışarıdan gün ışığı alamazsınız. Bunu tasarlayanlar ‘Gelen ziyaretçiler zaman kavramını şaşırsın, kendini burada kaybetsinler’ diye mi yapıyor bilemiyorum. Dolayısıyla gün ışığı almadığı için elektrikle aydınlatma durumunda kalıyorlar. Satış amaçlı ve reklam amaçlı özel aydınlatmalar kullanılıyor. Bunun üstüne bir de klimalar kullanılıyor. Alışveriş merkezleri birer enerji canavarıdır. Orta ölçekli bir alışveriş merkezinin aylık elektrik gideri 15 bin hanenin tükettiği elektriğe eşittir.”(Samsun/DHA)

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği'nin verilerine göre, Türkiye'de faaliyette bulunan AVM sayısının 350'leri bulduğu belirlendi

 

evrensel

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Rize'de şiddetli yağışlar etkili oldu.

Rize'de şiddetli yağışlar etkili oldu.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık