Ana Sayfa Yerel Gündem Borçka Belediyesi 'Hoş Geldin Bebek ' Projesini başlattı.

Borçka Belediyesi 'Hoş Geldin Bebek ' Projesini başlattı.

Borçka Belediyesi ‘Hoş Geldin Bebek’ Projesi’ni Borçka ilçesinde hayata geçirerek dünyaya yeni gelen aileleri ziyaret etmeye başladı.

Giriş Tarihi: 2 Ekim 2016 Pazar 19:20
Borçka Belediyesi 'Hoş Geldin Bebek ' Projesini başlattı.

Hayati Akbaş

BORÇKA-Artvin Borçka Belediyesi güzel bir projeye daha imza attı. Artvin Belediyesi’nin başlattığı projenin bir başka versiyonunu Borçka Belediyesi uygulamaya başladı. Borçka Belediyesi’nce başlatılan ‘Hoş Geldin Bebek’ Projesi’ni Borçka ilçesinde hayata geçirerek dünyaya yeni gelen aileler ziyaret edilmeye başlandı.

Borçka Belediyesi kültürümüzü zengin kılan geleneklerimizden birini daha evlere taşımaya başladı. Borçka Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; “ İlçemize Hoş geldinBebek” projemiz kapsamında belediye bünyesinde çalışan hanımlarımızın hünerli elleriyle yaptıkları bebek sepetleri, piketakımları, nevresim takımları hediyelerimizle dünyaya gözlerini açan minik yavrularımızı ziyaret ederek sevinçlerine ortak oluyor, mutluluklarını taçlandırıyoruz.” denildi.

Yapılan bu çalışma ile hem Borçka halkı ile iyi bir dayanışma içerisine giriliyor hem de dünyaya yeni bebek getiren ailelerin bir nebze olsun sıkıntılarına çözüm bulunmuş oluyor. Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada bu proje ile aileler ile Borçka belediyesi arasındaki iletişimi arttırdıkları gibi ailelerin en güzel günlerinde onların yanında olduklarını hissettirerek sosyal belediyecilik alanında önemli bir faaliyette bulunmuş olduklarını söyledi.

Proje Borçka halkı tarafından da olumlu bulunurken, projenin ilk uygulandığı ailelerin sevinçleri görülmeye değer idi. Ailelerde Başkan Aslan Atan nezdinde tüm belediye çalışanlarına teşekkür ederek projeden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehit Altuğ Verdi Koşusu, Rize'de gerçekleştirildi

Şehit Altuğ Verdi Koşusu, Rize'de gerçekleştirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık