Ana Sayfa Yerel Gündem Borçka Karagöl’e Giriş Paralı Sosyal Tesis Kapalı.!

Borçka Karagöl’e Giriş Paralı Sosyal Tesis Kapalı.!

Borçka Karagöl 2014 yılında revizyona girerek cafcaflı bir açılış ile hizmete girdi. Borçka Karagöl ziyaretçi akını yaşamasına rağmen sosyal tesis kapalı durumda.

Giriş Tarihi: 12 Haziran 2015 Cuma 12:34
Borçka Karagöl’e Giriş Paralı Sosyal Tesis Kapalı.!

Girişin paralı olması tesisin kapalı olmasına gelen ziyaretçiler tarafından tepkilere neden oluyor.

Yakın zamanda Borçka Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğini yapmış olduğu Sigortacılık Haftası etkinlikleri nedeniyle Borçka Karagöl’e gezi düzenlemişlerdi. Gelen misafirler girişin paralı olması sosyal tehisisin ise kapalı olmasına tepki gösterdiler.

İlk tepki Borçka Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eşref Merttürk’ten geldi. Merttürk ; ‘’Gördüğünüz gibi Karagöl’e gelirken birçok tur şirketi ile yolda karşılaştık. Karagöl’e geldiğimizde gene görüyorsunuz ki birçok ziyaretçi akını yaşanmakta. Turizm şehri yapacağız diyoruz ama bu şekil turizm şehri yapmamıza imkân yoktur’’ dedi.

Daha sonra Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi ; “ Artvin’i turizme kazandıra bilmemiz için en önemli faktörlerden biri ulaşım bir diğeri ise konaklama ve sosyal tesistir. Şayet bu faktörleri bir birine bağlayamıyorsak Artvin’i turizm şehri yapmamız imkansız olur. Yetkililerden bu konuda duyarlı olmalarını diliyorum. Gördüğünüz gibi bir sürü ziyaretçi akını yaşanan Karagöl’de sosyal tesis kapılı durumda. Gönül isterdi ki buraya gelen misafirlerimiz ile bir çay içe bilseydik veya yemeğimizi yiye bilseydik “ dedi.

Artvin Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Taner Köse şu ifadelere yer verdi;” Ben otel işletmecisi olarak Artvin merkezde hizmet veriyorum. Birçok tur şirketleri ile çalışıyoruz ve otelimizde konaklama yapıyorlar. Artvin’e gelen birçok turist ve tur şirketlerinden aldığımız şikâyetlerin arasında sosyal tesislerin zayıflığından ve ulaşımın yetersiz kaldığından yakınıyorlar. Bazı yerler vardır ki turisti ve dışarıdan gelen misafirlerin ilgilerini çekmek amacıyla yapay şelale, göller veya yeşillikler yapılıyor. Âmâ ne yazık ki Allah buraya doğa güzelliği vermiş, yeşillik vermiş, manzara vermiş. Artvin’de bulunan yetkililer ise buranın sosyal tesisini açık tutmayı başaramamışlardır. En büyük ayıp ise girişin paralı sosyal tesisin kapalı olmasıdır. Buraya gelen insanlar bu manzara karşısında bir bardak çay içemedikten sonra buranın hiçbir anlamı yoktur.2014 yılında cafcaflı bir açılış ile hizmete giren sosyal tesisin şuan kapalı olmazı üzücü bir durum. Artvin valimiz Kemal Cirit’ten bu konuya duyarlı olmasını diliyorum “ dedi.

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan şu ifadelere yer verdi ;” Bizler için üzücü bir durum. Şuan dışarıdan gelen birçok misafirler bulunuyor. Biraz önce yemek yiyebileceğimiz yer var mı diye sordular verecek cevap bulamadım. Âmâ inanıyorum ki sayın valimiz Kemal Cirit’in bu konudan haberi yoktur. Sayın valim bu konulara çok duyarlıdır ve gerekeni yapacağına inanıyorum “ dedi.

Son olarak AXA Sigorta Acente sahibi Mustafa Şentürk şu ifadelere yer verdi;" Bugün Sigortacılık Haftası olarak burada toplanmış bulunuyoruz. Birçok sigorta acente arkadaşlarımız bulunmakta. Aynı zamanda gelen Bölge Müdürlerimiz bulunmakta. Biz dışarıdan gelen misafirlerimize mahcup olduk. Yolda gelirken Borçka Karagöl'ü anlata anlata bitiremedim. Fakat geldiğimizde tesisin kapalı olmasından büyük bir üzüntü yaşadım. Umarım yetkililer en kısa zamanda gerekeni yaparlar" dedi.

 Hayati Akbaş

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık