Ana Sayfa Güncel Borçka'da masal anlatma şenliği düzenlendi.

Borçka'da masal anlatma şenliği düzenlendi.

Borçka’da İlkokul öğrencileri için “Masal Anlatma Şenliği” yarışması yapıldı.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2015 Çarşamba 05:32
Borçka'da masal anlatma şenliği düzenlendi.

 

Hayati Akbaş

 

BORÇKA-Borçka Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü konferans salonunda Artvin’de Başarıyı Artırma Projesi (ARTBAP) kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen yarışmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır, İlçe Tapu Sicil Müdürü Şahin Düzgün, İlçe Müftüsü İbrahim Görmüş, Okul Müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda öğrenci velileri izledi.

         

            Osman Bakır Anadolu İmama Hatip Lisesinden Cumhur Yıldız’ın sunduğu yarışmada, Jüri üyeliğinde Şehit Savaş Gedik Anadolu Sağlık Meslek Lisesinden Nurbanu Geçer, Anadolu Lisesinden Feride Çelikdemir, Osman Bakır Anadolu İmam-Hatip Lisesinden Özge Şeker ve Leyla Aksu, Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Çiğdem Öztürk, teknik değerlendirmeyi Anadolu Lisesinden Alper Pehlivan, Yenil Ortaokulundan Arif Emral’ın yaptığı yarışmada Mehmet Akif Ersoy İ. 4/A öğrencilerinden Gülnihal Karaca “Tepegöz”, Yeniyol İ. 3/A Öğrencilerinden Ebubekir Navdar “Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler”, Cumhuriyet i. 2/B öğrencilerinden Aleyna Berfin Gezer “Çizmeli Kedi”, Atatürk İ. 4/C öğrencilerinden Hanife Koçak “Kurt ve 7 Keçi Yavrusu” adlı masallarıyla yarışmaya katıldı.

 

Yapılan yarışma sonucunda; 96 puanla “Çizmeli Kedi” adlı masalıyla Cumhuriyet ilkokulu 2/B öğrencilerinden Aleyna Berfin Gezer birinciliği, 91.6 puanla “Kurt ve 7 Keçi Yavrusu” adlı masalıyla Atatürk İlkokulu 4/C öğrencilerinden Hanife Koçak ikinciliği, 88 puanla “Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler” adlı masalıyla Yeniyol İlkokulu 3/A Öğrencilerinden Ebubekir Navdar üçüncülüğü,79.3 puanla “Tepegöz” adlı masalıyla Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 4/A öğrencilerinden Gülnihal Karaca dördüncülüğü elde etti.

 

Yarışma sonunda kısa bir açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır; “2014-2015 eğitim-öğretim yılı ilkokullar arası masal anlatma yarışması Artvin’de Başarıyı Artırma Projesi (ARTBAP) kapsamında edebiyatımızın sözlü ve yazılı geleneği olan masallarımızı yaşatmak ve kuşaktan kuşağa aktarmak amacıyla düzenlediğimiz yarışmada aslında tüm öğrencilerimiz bizim nezdimizde hepsi birincidir. Fakat yarışma formatı nedeniyle derecelendirme yapılması mecburiydi. Öğrencilerimizin bireysel becerilerinde jest, mimik, diksiyon, sahneyi kullanma, vurgu, tonlama, seyirci hakimiyeti, kostüm, müzik, dekor, performans kapsamında kriterler baz alındı. Katılan tüm öğrencilerimize, okul öneticilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve en önemlisi onları yetiştiren saygı değer velilerimize teşekkür ederim. İlkokul kapsamında ilçemizde birinci gelen Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerimizden Aleyna Berfin Gezer’e Artvin ilimizde yapılacak olan yarışmada başarılar diliyorum” dedi.

 

Bakır, Yarışmada dereceye giren tüm öğrencilere 23 Nisan Ulusal, Egemenlik ve Çocuk Bayramında hediyelerinin takdim edileceğini ifade etti.

 

.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık