Ana Sayfa Kültürel Borkça Halk Eğitim Merkezi Ahşap Eşya Yapım Kursu açıyor

Borkça Halk Eğitim Merkezi Ahşap Eşya Yapım Kursu açıyor

Borkça Halk Eğitim Merkezi Ahşap Hediyelik Eşya yapımı kursu açıyor...

Giriş Tarihi: 22 Ağustos 2014 Cuma 10:39
Borkça Halk Eğitim Merkezi Ahşap Eşya Yapım Kursu açıyor

Hayati Akbaş

 

BORÇKA-Borçka Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce Ahşap sanatının yaşatılması ve yeni nesillere öğretilmesini sağlamak amacıyla kurs açıldı. Yöresel el sanatlarının yaşatılması amaçlayan kursa sekiz bayan kursiyer kayıt yaptırdı.  

Yöremizde yok olmaya yüz tutmuş el sanatlarımızdan olan ahşap sanatını yeniden canlandırmak ve yok olmasını önlemeyi amaçlayan kursta hediyelik eşya yapımı ve üretimi gerçekleştirilecek. Halk Eğitimi Merkezi Müdür V. Yusuf Bülbül kursiyerlere yaptığı açıklamada yöremizde yok olmaya yüz tutmuş el sanatlarımızdan olan Ahşap kaşık, kepçe, lapera, tekne, sofra, oklava, çeşitli hayvan figürleri, çekiç gibi ürünlerin yapılarak turizme dönük satılması amaçlanmaktadır. Kursiyerler kurta öğrendikleri bilgi ve becerileriyle kendi evlerinde ahşap ürünler üreterek satışını yapacaklar. Yaptığımız ürünler yöresel özellik taşımaktadır. Şimşir ağacından yapacağımız ürünler piyasada gerçekten ilgi görmektedir. Aile ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır.

Yöremizde bu konuda ustalığı her kes tarafından kabul görmüş ve yaptığı ürünlerle kendini kanıtlamış ahşap sanatkarı zanaatkar Osman Yıldız usta öğreticilik yapacaktır. Kursun başarılı geçmesini ve yöremize turizme katkı sağlayacağını umit etmekteyiz. Kursa katılan kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Kursa kayıtlar bir hafta daha devam edecektir Katılmak isteyen vatandaşların Halk Eğitimi Merkezine başvurmaları gerekiyor. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık