Ana Sayfa Yerel Gündem Bu Seferde Okumadan Red Ettiler

Bu Seferde Okumadan Red Ettiler

Fındıklı Belediye Meclis Toplantısında, CHP Meclis Üyelerinin Soru Önergesi ve Teklif Kararları bu seferde okunmadan Reddedildi.

Giriş Tarihi: 7 Temmuz 2014 Pazartesi 21:17
Bu Seferde Okumadan Red Ettiler

Fındıklı Belediyesinde skandallar bitmiyor. AKP'nin kesin hesap bütçesini okumadan kabul eden AKP'li Belediye Meclis üyeleri, bu sefer de CHP'nin soru önergesi ve karar tekliflerini okumadan red ettiler.

Fındıklı Halkını yakından ilgilendiren teklif kararında; Revizyon imar planlarının yeniden yaptırılması ve çay fabrikası baca filtrelerinin yetersiz olması yer alırken, verilen soru önergesinde; Derin Deşarj sistemi, İlave olarak gelecek olan içme suyu, Fındıklı Sahili düzenlemesi, İlave kat inşaatları gibi sorular yer aldı.

Okunmadan reddedilen soru önergesi ve teklif kararı metinleri:

FINDIKLI BELEDİYE MECLİS BAŞKANLIĞINA


    CHP  Meclis gurubu olarak aşağıdaki soru önergelerini ilgili birimlerin cevaplaması için Meclisinize sunuyoruz.

    1- Fındıklı'ya ilave olarak gelecek olan içme suyu ihalesi ile ilgili yer teslimi yapılıp işe başlanmış mıdır? Başlanmışsa ne aşamada? Eğer başlanmamışsa gecikmenin nedeni nedir? Tarafımıza bildirilmesi.
    2- Sahil Mahallesindeki derin deşarj hala neden çalışmamakta ? Sistemin çalışmaması ile ilgili ve yapılan ihalenin teknik boyutu ile ilgili gurubumuza ve Fındıklı halkına bilgi verilmesi. Malum yaz ve deniz mevsimi geldi. Fındıklı bu güzel alanda yoğun kirlilik nedeni ile denize giremiyor ve ishal vakaları görülmeye başlıyorsa bunu neden ve sonuçlarını bilmek hakkıdır. Yapılan yatırımı ve bu sağlıksız durumun giderilmesi ile ilgili ne gibi çalışmalarınız vardır.
    3- Seçimden önce vaad ettiğiniz ve projesini 150.000 TL yaptırdığınız sahil düzenleme işi ne zaman başlıyor. Yasal bir engeli olduğunu söylemektesiniz (Tv programında). Bunu önceden bilmiyor muydunuz?  Bu engeli aşmak için ne gibi girişimleriniz var.
    4- Fındıklı'nın çeşitli yörelerinde devam eden ilave kat inşaatlarında yasal zorunluluk olan tabela ve ruhsat bilgileri neden bulunmamakta.
    5- Daimi Encümen kararları, belediye personel alımı ve görev değişiklikleri, belediyenin işleyişiyle ilgili başkanlık divanına veya başkanlık makamına sunulan ve uygulanan kararlarla ilgili neden belediye meclisi bilgilendirilmemektedir. Belediyedeki bütün uygulama ve kararların belediye meclisinden geçmesi gerektiği ilgili yasal hükmü değil midir?.

                                    07.07.2014

 

FINDIKLI BELEDİYE MECLİS BAŞKANLIĞINA


    Meclisinizde görüşülüp karara bağlanması için iki adet teklif kararımız var.

Teklif kararı 1- Her meclis oturumunda farklı bir bölge ve mevki ile ilgili imar tadilatları meclise gelmektedir. Vatandaşın talep ve mağduriyetleri ile ilgili doğal olarak farklı düşünceler oluşmakta hatta ilgi ihtisas komisyonu olan imar komisyonu da baypas edilmekte ve Fındıklı'da yanlış anlaşılmalara neden olmaktadır. Bu durumlarla ilgili komşu ilçe belediyelerin yaptığı gibi var olan haksızlık ve taleplerin giderilmesi noktasında bütün Fındıklı'yı kapsayacak şekilde  revizyon imar planlarının yeniden yaptırılmasını teklif etmekteyiz. Bunun mecliste görüşülüp karara bağlanması teklif kararımızdır.

Teklif kararı 2- Yaz sezonunda çay fabrikalarının üretim sezonu olduğundan filtrelerin yetersiz olması, lif yakılması ve filtrelerin devre dışı bırakılmasından ötürü, Sahil ve Hürriyet  mahallesindeki çay fabrikalarındaki bacalardan yoğun bir şekilde tozlu ve kirli hava bırakılmakta, bu yörede oturan vatandaşlarımız pencerelerini dahi açamayacak duruma gelmekte ve halkın sağlığı ile ilgili tehdit oluşturmaktadır. Belediye yasasının belediyelere vermiş olduğu yetki çerçevesinde halk sağlığına tehdit oluşturan bu durumun önüne geçilmesi ve bu kurumlara yaptırım uygulanmasını teklif kararı olarak görüşülmesini teklif etmekteyiz.
                                        07.07.201

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık