Ana Sayfa Güncel Buçan: " Ardeşen Yatırımda Neden Hep Geride? "

Buçan: " Ardeşen Yatırımda Neden Hep Geride? "

Rize Valiliği’nin 2014 yılı 4. dönem Rize İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda Rize’nin yatırım konusunda ilçelere göre dağılımı belirlendi.

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2014 Cumartesi 12:29
Buçan:

Mustafa ÖZYANIK-LAZİKA HABER

Rize Valiliği’nin 2014 yılı 4. dönem Rize İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda Rize’nin yatırım konusunda ilçelere göre dağılımı belirlendi. Buna göre Rize’de yatırımda aslan payını yine Pazar aldı. Açıklanan bu rakamlara göre Rize’nin en büyük ilçesi Ardeşen yatırım noktasında merkez ilçe dâhil 12 ilçe arasında 5. sırada yer aldı. Koordinasyon Kurulu Toplantısında yapılan açıklamalara göre harcamalarda Ardeşen 2014 yılında 10,5 Milyon TL yatırım aldı. En fazla yatırımı ise 16,3 Milyon TL ile Pazar ilçesi aldı.

 

Açıklanan bu rakamlarla ilgili CHP Ardeşen İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Buçan Lazika Haber’e özel açıklamalarda bulunarak tepki gösterdi. Buçan, açıklamasında “Ardeşen’in ileri gelen siyasi ve bürokratları nerede? Ardeşen yatırım noktasında neden hep gerilerde kalıyor?” dedi.

 

Ardeşen’den önemli işadamları, siyasiler ve bürokratların bulunduğunu hatırlatan Buçan “Ardeşen her dönemde milletvekili çıkartıyor. Hükümet partisinin Ardeşen’deki gücü belli. Yatırım konusunda gerekli her türlü destek ve imkân bulunmasına rağmen böyle bir avantaj neden kullanılmıyor? Bu avantaj Ardeşen için neden sürekli dezavantaj oluyor? Açıklanan rakamlara bakıldığında son dönemlerde Pazar ilçesi sürekli birinci oluyor. Pazar’ın nüfusu ve yüzölçümüne bakıldığında Ardeşen’e göre daha geride olan bir ilçe. Bu durumda Ardeşen’in daha fazla yatırım alması gerekirken neden hep bu sıralamada geride kalıyor.” İfadelerini kullandı.

 

Bu rakamlara bakıldığı zaman Pazar ilçesinin siyasi ve bürokrasi açısından Ardeşen’den daha güçlü olduğunu görüldüğünü söyleyen Buçan “Pazar demek ki milletvekili çıkarsaydı kim bilir daha ne kadar yatırım alıp gelişirdi. Ardeşen’in gelişmesi, kalkınması ve her alanda ileriye gitmesi bakımından yatırımların daha fazla gelmesi gerekiyor. Ardeşen’in ileri gelenleri Ardeşen’e daha fazla sahip çıkması gerekiyor.” Şeklinde konuştu.

 

Buçan, açıklamasının sonunda açıklanan bu rakamlara bakıldığı zaman Ardeşen halkının nasıl bir tepki vereceğini önümüzdeki dönemde göreceklerini kaydetti.

 

lazikahaber

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık