Ana Sayfa Yerel Gündem Buçan oylamayı kaybetti seçimi kazandı.

Buçan oylamayı kaybetti seçimi kazandı.

Ardeşen Köylere Hizmet Götürme Birliği’nde birlik encümen ve muhtar seçimi yapıldı.

Giriş Tarihi: 10 Mart 2015 Salı 18:02
Buçan oylamayı kaybetti seçimi kazandı.

Mustafa ÖZYANIK-LAZİKA HABER

Ardeşen Köylere Hizmet Götürme Birliği’nde birlik encümen ve muhtar seçimi yapıldı. Buna göre birlik encümeni olarak AK Parti Ardeşen İl Genel Meclis Üyeleri Mehmet Yerebakan ve Zekeriya Bozkan birlik encümenliğine, Ardeşen Kaçkar Köyü Muhtarı Mehmet Önder ile Ardeşen Şenyurt Köyü Muhtarı Metin Çukur birlik üyeliklerine seçildi.


Ardeşen Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Mart ayı olağan toplantısında gerçekleştirildi. Ardeşen Öğretmenevi’nde yapılan toplantıya Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş, Ardeşen İl Genel Meclis Üyeleri Mehmet Yerebakan, Zekeriya Bozkan, Mustafa Buçan, Ardeşen İlçe Özel İdare Müdürü Yunus Efendioğlu, Ardeşen Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Osman Malkoç ile 41 köy muhtarı katıldı.


Yapılan seçimde birlik encümeni olarak AK Parti il genel meclis üyeleri Zekeriya Bozkan 34 oy ve Mehmet Yerebakan 26 oy alarak seçildi. CHP Ardeşen il genel meclis üyesi Mustafa Buçan 19 oy aldı.


Birlikte görev alacak 2 köy muhtarı da belirlendi. Buna göre Kaçkar Köyü Muhtarı Mehmet Önder 32 oy ve Şenyurt Köyü Muhtarı Metin Çukur 28 oy olarak birlik üyeliklerine seçildi. Hoşdere Köyü Muhtarı Kenan Çavuşoğlu 12, Önder Köyü Muhtarı Mehmet Önder ise 6 oy aldı.


MUHTARLARDAN MEHMET YEREBAKAN’A TEPKİ…

Seçimde bazı muhtarları İller Bankası Yönetim Kurulu Üyesi olan AK Parti birinci sıra il genel meclis üyesi Mehmet Yerebakan’a Zekeriya Bozkan’a oranla daha az oy verildi. CHP Ardeşen İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Buçan'dan sadece 7 oy fazla alabilen Mehmet Yerebakan’ın seçimden sonra memnuniyetsizliği göze çarptı.


Öte yandan seçimde dikkat çeken bir diğer konu ise CHP Ardeşen İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Buçan’ın aldığı oyların çoğunluğunu tek başına almasıydı. Hatırlatmak gerekirse, oy atan muhtarlar iki kişinin ismini yazma hakkı vardı. Ayrıca Buçan’ın Zekeriya Bozkan ile birlikte isminin birçok kez yazıldığı görüldü. CHP Ardeşen İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Buçan bir önceki seçime göre oylarını % 50 artırdığı gözlendi. 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık