Ana Sayfa Yerel Gündem Buçan'dan,Kapalı taş ocağından malzeme alınmasına tepki

Buçan'dan,Kapalı taş ocağından malzeme alınmasına tepki

Ardeşen İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Buçan kapalı olan taş ocağından malzeme alınmasına tepki gösterdi ve sordu "AK Partili Ardeşen İl Genel Meclis üyeleri bu işten komisyon alıyorlar mı?" diye sordu.

Giriş Tarihi: 27 Ocak 2015 Salı 16:45
Buçan'dan,Kapalı taş ocağından malzeme alınmasına tepki

Ardeşen’de yıllardır kapalı olan taş ocağından yasak olmasına rağmen malzeme alınması tepkilere neden oluyor.


Rize’nin Ardeşen ilçesinde sit alanı içerisindeki Fırtına Vadisi’nde bulunan ve yıllardır kapalı olup malzeme alınması yasak olan bölgeden müteahhitler tarafından malzeme alınmasına tepkiler büyüyor.


Konuyla ilgili LAZİKA HABER'e açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Ardeşen İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Buçan “Fırtına Vadisi’ni talan etmeye kalkışanlarla uğraşmaktan biz bezdik onlar bezmedi. Deremizi ve vadimizi koruma adına yaptığımız çalışmaları umursamayan ya da önemsemeyen her kimse bundan önce olduğu gibi bundan sonra da karşılarında bizi göreceklerdir.” Dedi.Yıllardır kapalı olan taş ocağından malzeme alınmasına tepki gösteren Buçan “Daha önce Kurtuluş Köyü bölgesinde ihalesiz olarak duvar yapımı için malzeme alan kişi bu sefer aynı yöntemle Fırtına Vadisi’ndeki taş ocağından yasak olmasına rağmen malzeme alıyor. Peki, bu malzeme alımına kim müsaade veriyor? Ardeşen İlçe Özel İdare Müdürü ve Ardeşen Kaymakamı’nın bundan haberdar olmasına rağmen nasıl izin veriyorlar? AK Partili Ardeşen İl Genel Meclis Üyeleri bu işten komisyon alıyorlar mı? Tüm bu soruların cevabını bilmek Ardeşenli’lerin hakkıdır. Bölgemizde usulsüz ve kanunsuz yapılan her işi karşısında bundan önce olduğumuz gibi bundan sonra da olacağımı belirtmek istiyorum” Dedi.

lazikahaber.com

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehit Altuğ Verdi Koşusu, Rize'de gerçekleştirildi

Şehit Altuğ Verdi Koşusu, Rize'de gerçekleştirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık