Ana Sayfa Yerel Siyaset Buçan'Görevim Çevrenin yağma edilmesini engellemektir'

Buçan'Görevim Çevrenin yağma edilmesini engellemektir'

CHP Ardeşen İl Genel Meclis Üyesi kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verdi"Benim yasalara uymamamı istiyorlar

Giriş Tarihi: 6 Şubat 2015 Cuma 17:30
Buçan'Görevim Çevrenin yağma edilmesini engellemektir'

Cumhuriyet Halk Partisi Ardeşen İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Buçan, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin ve organize ederek kendisine cephe aldırdıkları Ardeşen Muhtarlar Derneği Başkanı’na sert bir şekilde cevap verdi.


Kendisi yönünde başlatılan karalama kampanyasına ve sahibi olduğu www.lazikahaber.com haber sitesine yönelik baskılara asla boyun eğmeyeceğini vurgulayan Buçan,hem belediye başkanına hem de muhtarlar derneği başkanına çok sert tepki gösterdi.


“Sesimiz gür çıkıyor; çünkü biz doğrunun yanındayız”
 açıklamasını yapan CHP Ardeşen İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Buçan “Ben hizmet edilmesine karşı değilim. Zaten olamam. Çünkü ben İl genel meclisi üyesiyim benim işim hizmet edilmesini sağlamaktır. Hizmet edilecek, ama adaletli olacak. Hizmet edilecek ama kamu kaynakları çarçur edilmeyecek. Hizmet edilecek ama yağma olmayacak talan olmayacak. Hizmet edilecek ama doğa ve çevre tahrip edilmeyecek.” İfadelerini kullandı.

İşte CHP Ardeşen İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Buçan'ın Açıklaması...

Değerli  Dostlarım

İl Başkanım,İlçe Başkanım,Komşu ilçelerden gelen İlçe Başkanlarımız,Belediye Meclis üyelerimiz,partimizin emekçileri, kadınlarımız,genç arkadaşlarımız ve toplantımıza katılan değerli ardeşenliler.


2014 yılında yapılan yerel seçimlerde partimizden İl genel Meclisi üyesi olarak seçildim.1989 yılında Rahmetli Recep Çebi büyüğümüzden sonra partimiz adına seçilen ilk genel meclisi üyesiyim.Bunun sorumluluğu ve bilinci ile çalışmalarıma başladım ve aynı şekilde de devam ediyorum


Değerli Dostlar;

Bilindiği gibi Ardeşen’de 3 İl Genel Meclisi üyesi var diğer iki arkadaşımızda AKP’den.Aynı şekilde Rize İl Genel Meclisinin toplam 30 üyesi var bununda sadece 4 tanesi CHP’den.Baktığımız zaman sayısal olarak AKP’nin çok önde olduğu bir İl Genel Meclisi yapısı.Biz buna rağmen hemen hemen her toplumsal yararları önde tutan  muhalefetimizi yapıyor ve doğru önerilerimizi ortaya koyuyoruz.Sesimiz çok ve gür çıkıyor çünkü gücümüzü doğruluktan alıyoruz.Biz bunlara karşı çıktığımız için hedef tahtası oluyoruz.Değerli Dostlar;

Önce Cumhuriyet Halk Partili olarak sonra da İl Genel Meclisi üyesi olarak bizim tavrımız her zaman doğruyu savunmak, adaleti savunmak ve kamu malının yağma edilmesini önlemektir.


Parti olarak görevimiz halktan yana doğa dan yana emekten yana yasaları çıkarmak İl genel Meclisi üyesi olarak da var olan yasalara göre görevimizi yerine getirmektir.Yasaların uygulanmasını savunmaktır.


Değerli dostlar;

Göreve başladığım ilk günden beri Fırtına deresindeki talana ve tahribe yönelik uygulamalara karşı çıkıyorum. Bir İl genel meclisi üyesi olarak tüm yetkilerimi buna bir son vermek için kullanıyorum.Ben bunu bir CHP’li olarak ben bunu Ardeşen’i çok seven birisi olarak ben bunu Vatanını çok seven birisi olarak yapıyorum.Çünkü hepimizin görevi çevremizi korumak,doğayı korumak ve yaşam alanlarımızın tahrip edilmesini birileri için rant kaynağı olmasına engel olmaktır.Bu tercihini CHP’den yana yapmış olan bizler için temel görevdir. Aynı zamanda insan olmanında birinci koşuludur.


Değerli Dostlarım;

Benim bu çalışmalarım; hizmet etmek dışında başka amaçları olanların işine gelmemiştir.Bir çok kere söyledim şimdi burada sizlerin huzurun da da söylüyorum. Ben hizmet edilmesine karşı değilim. Zaten olamam.Çünkü ben İl genel meclisi üyesiyim benim işim hizmet edilmesini sağlamaktır.


Hizmet edilecek , ama adaletli olacak. Hizmet edilecek ama kamu kaynakları çarçur edilmeyecek.Hizmet edilecek ama yağma olmayacak talan olmayacak.Hizmet edilecek ama doğa ve çevre tahrip edilmeyecek.Benim görevim bu. Sizler beni bunlar için seçtiniz.Değerli dostlarım;

Belediye Başkanı Muhtarları gezerek beni ve partimizi şikayet ediyor. Benim hizmet yapmamı engelliyorlar diyor.Yasalara ve yönetmeliklere göre malzeme al, aldığın malzeme miktarını ve bunları nereye kullandığını kullanacağını açıkla demek “HİZMET YAPILMASINI” engellemek midir ?Yoksa hizmetin daha iyi yapılmasını önermek midir ?Bana göz yumun deniyor. Ben göz yummak için seçilmedim. Beni siz haksız ve yanlış uygulamalara göz yumun diye seçmediniz..Beni siz yapılacak yanlışlıklara karşı çıkmak için seçtiniz.Ben görevimi yapıyorum. Belediye başkanını da görevini yasalara uygun yapmaya davet ediyorum.


Değerli dostlar;

Benim şahsıma dönük eleştiriler ve karalama kampanyası çok yoğun bir şekilde yapılmaktadır.Ben Fırtına deresindeki bu yanlışlıklara karşı çıkmasaydım bu kampanyalar yapılacak mıydı?Dün Köy Muhtarları Dernek başkanımız bir açıklama yapmış ve şahsıma dönük eleştirilerde bulunmuştur.Engellediğimizin Hizmet yapılması değil yasalara aykırı işler olduğunu açıkladım.İl Genel Meclisi üyeleri ile ilgili gündeme getirmiş olduğum konunun muhatabı İl genel Meclisi üyeleridir.Cevap verecek olan onlardır. Onlar cevap vermiyorlarsa yada bana soru sormuyorlarsa demek ki kabul etmişlerdir. Muhtar arkadaşımızın bu konuya girmesine gerek yoktur.Ayrıca benim de Belediyeden çakıl aldığımı söylemişler şahsım için hiçbir şey almadım. Onun için bu eleştiriye de cevap vermeme gerek yoktur.


Değerli Dostlar;

Bir kez daha söylüyorum biz belediyenin hizmet yapmasına karşı değiliz. Hiçbir zamanda Belediyenin hizmet yapmasını engellemedik aklımızın ucundan bu tür bir düşünce bile geçmedi.Bunu söylememiz birileri için hizmeti engellemek olarak algılanıyorsa bizde o kişilerin hizmetten neyi algıladıklarını sorgularız kamuoyuna açıklarız.Öte yandan şahsıma yapılan saldırının yanı sıra sahibi olduğum Lazikahaber’e yönelik Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin’in baskısını, sindirme ve korkutma politikalarını kınıyorum. Halkın haber alma özgürlüğünü engellemek isteyen sayın başkan yaptığımız haberin hemen ardından belediye zabıta ekiplerini sitemizin haber müdürü Mustafa Özyanık ile muhatap ederek baskı uygulamaya çalıştı.Bazı kurumlara şikâyet yaparak sitemize baskı uygulayarak bizi sindirmek bastırmak istedi.Ardeşen’de basına uygulanan bu baskıyı ilk kez görüyorum. Sayın başkanının hiç mi yanlışı yok? Bunu söylemek yasak mı? Bu yanlışları halkın bilmesini sağlamak yanlış mı?


Değerli dostlarım,

Sözümü daha fazla uzatmıyorum. Bundan sonra yapılacak danışma kurulu toplantılarında yaşanan gelişmeleri de aktaracağım.Son olarak Haziran 2015 yılında yapılacak olan Genel Seçimler hem ülkemiz hem de partimiz açısından çok önemlidir. Bu nedenle hepimizin tüm zamanını ve tüm emeğini seçim çalışmalarına ayırmamız ve partimize katkı vermesi gerekmektedir.Bunu yapacağımıza da inanıyorum. Hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık