Ana Sayfa Ekonomi Çalışma Bakanı;680 bin çok riskli iş yeri var.

Çalışma Bakanı;680 bin çok riskli iş yeri var.

Türkiye'de 680 bin tehlikeli işyeri bulunduğunu açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, tehlikeli işyerlerinden 470 bininin henüz iş güvenliği uzmanıyla sözleşmesi olmadığını söyledi.

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2014 Pazartesi 11:39
Çalışma Bakanı;680 bin çok riskli iş yeri var.

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, . Türkiye'de tehlikeli ve çok tehlikeli 680 bin iş yeri bulunduğunu belirtti. AKP Osmangazi İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi'nde konuşan Çelik, "Bu iş yerlerinin 470 bininin henüz iş güvenliği uzmanıyla sözleşme imzalamadı. 205 bini yapmış" dedi.

Bakan Çelik sözlerine şöyle devam etti:

"Yapmayınca ne oluyor, yasa 2014 ocak ayında girdiği için ocak ayından bu güne her ay 11 bin lira müeyyide cezası hazır. Şimdi yapacağımız bu düzenlemede sırf farkındalık oluşturmak için söylüyorum, çok kısa bir süre vereceğiz, bugünden herkes tedbirini alsın. İş güvenliği uzmanıyla sözleşmeyi yaptın yaptın, yapmadın, müeyyideler faiziyle birlikte kapının önüne gelecek. Eğer yapmama konusunda direniyorsan bu müeyyideyi karşılayacaksın. 'Hayır, ben görevimi yerine getiriyor, sözleşmemi yapıyorum' diyorsa işveren, 10 aylık geçmişe dönük muafiyeti getirmiş olacağız."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık