Ana Sayfa Çevre Mücadelesi Çamlıhemşinliler Yeşil yola karşı yürüdü.

Çamlıhemşinliler Yeşil yola karşı yürüdü.

Çamlıhemşin Yaylalarında yapılan Yeşil Yol çalışmalarını protesto etmek için Fırtın İnisiyatifi tarafından basın açıklaması yapıldı.Basın açıklamasına Derelerin Kardeşliği Platformu'da destek verdi.

Giriş Tarihi: 13 Temmuz 2015 Pazartesi 14:16
Çamlıhemşinliler Yeşil yola karşı yürüdü.

Çamlıhemşin Yaylalarında yeşil yol kapsamında yapılan çalışmalar vatandaşların tepkisine neden olmaya devam ediyor.

Samistal yaylasında yapılan çalışmaları engellemek için çadır kuran Çamlıhemşinliler bu gün Çamlıhemşin kaymakamlığının önünde basın açıklaması yaptılar.

Yapılan basın açıklamasına CHP ,ÖDP,Halkevleri,Emep,BHH,Arhavi Doğa Koruma Platformu,Fındıklı Dereleri Koruma Platformu,Sivil toplum örgütleri ve Derelerin Kardeşliği Platformu'da katılarak destek verdi.

Bölgeye inceleme yapmak için gelen CHP Sinop,Ordu,Giresun ve Trabzon Milletvekilleri de basın açıklaması yaparak Çamlıhemşinlilere destek verdiler.

Basın açıklaması sırasında kaymakamlık binasının balkonuna asılan Fırtına İnsiyatifine ait afiş indirilince kısa süreli bir gerginlik yaşandı.

Fırtına İnisiyatifi tarafından yapılan basın açıklamasının ardından vatandaşlar İlçe Merkezine yürüdüler. Daha sonra tulum eşliğinde oynanan horonun ardından kitle olaysız şekilde dağıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Pazar'daki Taş ocakları mahkeme kararıyla durduruldu.

Pazar'daki Taş ocakları mahkeme kararıyla durduruldu.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık