Ana Sayfa Yerel Gündem Çay'da gübre kullanılmasının yasaklanmasına ortak tepki; Kararı erteleyin!

Çay'da gübre kullanılmasının yasaklanmasına ortak tepki; Kararı erteleyin!

Bakanlığın almış olduğu kararla Organik tarıma geçileceği için Fırtına'nın doğu bölgesinde gübre kullanımının yasaklanmasına Muhtarlar,Esnaf ve Ziraat odaları ortak tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 19 Şubat 2017 Pazar 01:33
Çay'da gübre kullanılmasının yasaklanmasına ortak tepki; Kararı erteleyin!

Fındıklı Ziraat Odasının toplantı salonunda 18.02.2017 Cumartesi günü saat 12:00 de gündemi organik tarıma geçiş sürecindeki sorunlar ve sağlıksız yürüyen sürecin değerlendirilmesi konulu toplantıya Fındıklı Ziraat Odası başkanı Mehmet Ali ÖZSOY,Ardeşen Ziraat Odası başkanı Turan KABAOĞLU,Fındıklı Muhtarlar derneği başkanı M.Sabri ALPER,Ardeşen Köy Muhtarlar derneği başkanı Maksut ÇIRAKOĞLU,Ardeşen Mahalle Muhtarlar derneği başkanı Muhammet YAZICI,Fındıklı Esnaf ve Zanaatkarlar odası başkanı Kadirhan KADIOĞLU,Fındıklı Sınırlı Sorumlu Taşıyıcılar Kooperatifi başkanı Sait YILDIRIMKAYA,S.S 53/52 Tarımsal Sümer köyü Kalkınma Kooperatifi başkanı Ali Rıza TÜRKSELÇİ,Köy,mahalle muhtarları ve üreticiler katıldı.

4 saat süren değerlendirme sonucunda sürecin sağlıksız yürüdüğü organik ilan edilen bölgelerde yüzlerce ton kimyasal gübrenin satılmış ve satılmaya devam ettiği tespit edilmiş,fiyat ve alım politikalarında,uygulanacak organik gübrelerde vs. bir sürü belirsizliklerin olduğu kanaatine varıldı.

2017 yılında tespit edilen eksikler değerlendirilerek bakanlığımız üretici temsilcileri ile çiftçilerimizin memnun olacağı ve organik tarıma gönüllü bir şekilde geçeceği bir alt yapı hazırlanarak 2018 de tüm üreticilerle organik tarıma geçilmesinin doğru olacağına karar verilmiştir.
Üstüne basarak tekrar söylüyoruz,
ORGANİK TARIMA KARŞI DEĞİLİZ,ALT YAPISIZ,SAĞLIKSIZ VE KARMAŞIK YÜRÜYEN SÜRECE KARŞIYIZ.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Fındıklı : Karali Çay Fabrikası halk sağlığını tehdit etmeye devam ediyor.

CHP Fındıklı : Karali Çay Fabrikası halk sağlığını tehdit etmeye devam ediyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık