Ana Sayfa Yerel Gündem Çayelililer Şeker Fabrikalarının satışına hayır dedi..

Çayelililer Şeker Fabrikalarının satışına hayır dedi..

Cumhuriyet Halk Partisi Çayeli İlçe Başkanlığı Şeker Fabrikalarının satılmaması için imza kampanyası düzenledi.

Giriş Tarihi: 21 Mart 2018 Çarşamba 22:36
Çayelililer Şeker Fabrikalarının satışına hayır dedi..

Çayeli İlçe Başkanlığı bugün ,Çayeli Mehmet Akif Ersoy meydanında stant açarak Şeker Fabrikalarının satılmaması için imza kampanyası düzenledi.

Saat 10.30 da başlayan imza kampanyası saat 15.00 de sona erdirildi. Düzenlenen imza kampanyasına Çayelililer çok yoğun ilgi gösterdi..İmza kampanyası sonunda 2 binin üzerinden imza toplanıldığı gelen bilgiler arasında.

İmza kampanyası ile ilgili açıklama yapan İlçe Başkanı Hızır Kadıoğlu " Cumhuriyetimizin 79 yılda kurmuş olduğu ne varsa satan AKP hükümeti şimdi saraydan gelen talimatlarla önce kalan Çaykur'un da içinde olduğu tüm kurumları Varlık Fonuna devretti şimdi de Şeker Fabrikalarını satışa çıkardı. Gerekçe nedir diye sorduğumuzda zarar diyorlar. Bizde diyoruz ki gerekçe zarar ise ki bu zarar vatandaşa zarar demektir. O zaman sarayı satsınlar çünkü saray bize daha çok zarar veriyor. Biliyoruz ki sarayın 14 günlük maliyeti tüm şeker fabrikalarının bir yıllık zararına karşılık geliyor. Ve şeker fabrikalarını toplam tarımsal istihdamın % 15 ni karşılıyor ve 2.500.000 kişi ekmek yiyor. Bizde diyoruz ki fabrikaları satacağınıza sarayı satın halk olarak biz daha çok karlı çıkarız. Şeker fabrikalarının satışı artık son sıranın Çaykur'a geldiğinin göstergesidir. Şeker Fabrikalaırnın satışına karşıyız , Çünkü Çay Fabrikalarının satışına karşıyız. Şeker fabrikaları giderse Çaykur'da gider. Onun için biz bugün burada Şeker Fabrikalarına değil aslında ÇAYKUR'a sahip çıkıyoruz. Kendi geleceğimize sahip çıkıyoruz." dedi.

ÇAYELİ HALKINA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ. KATILIM ÇAYELİLİLERİN ÇAYKUR'A NASIL SAHİP ÇIKACAKLARININ GÖSTERGESİ OLMUŞTUR.

İmza kampanyası ile açıklamalarını sürdüren KADIOĞLU " İmza kampanyamıza beklediğimizin çok üstünde katılım olmuştıur. Çayeli halkına çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca Saadet Partisi ve İyi parti ilçe başkanı arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Bugün katılımın çok yüksek olması aynı zamanda Çayelilierin Çaykur'a nasıl sahip çıkacaklarınında göstergesi olmuştur. Buda bizi mutlu etmiş ve geleceğe güvenle bakmamıza neden olmuştur. Bu ilk etkinliğimiz olmuştur bundan sonra da etkinliklerimiz devam edecektir" dedi.

İmza kampanyasına CHP Rize İl Başkanı Mesut Rakıcı, Disk ve Tek Gıda İş sendikalarının temsilcileri,İyi Parti,Saadet Partisi İlçe Başkanları, ÖDP Rize İl Başkanı Devrim Şahinbaş, CHP Rize İl Emek Kurulu üyeleri, CHP Rize İl ve İlçe yöneticileri de katılarak destek verdiler..

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Rize'de sağanak, sel ve heyelana yol açtı, denizde hortum çıktı

Rize'de sağanak, sel ve heyelana yol açtı, denizde hortum çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık