Ana Sayfa Güncel Çaykur 1500 eleman alsın...

Çaykur 1500 eleman alsın...

Öz Gıda-İş Sendikası Rize Şube Başkanı Hançeroğlu "Yükleme işleri için Çaykur 1500 eleman alsın"

Giriş Tarihi: 9 Ekim 2014 Perşembe 18:52
Çaykur 1500 eleman alsın...

Çaykur’da yetkili sendika olarak 1’inci yılını dolduran  Öz Gıda İş Sendikası iki önemli çağrıda bulundu. Sendika Çaykur’a ilave 1500 kişi daha alınarak çay yükleme işinin kurum tarafından organize edilmesi ve memur alımlarının mevsimlik işçiler üzerinden yapılmasını istedi.

Öz Gıda İş Sendikası Doğu Karadeniz Şube Başkanı Tevfik Hançeroğlu ile Başkan Yardımcıları Sultan Murat Karadağ ve Habip Çakır yaptığı ortak açıklamada Çaykur’da yetkili sendika 1’inci yıllarını doldurduklarını belirtti. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Bir yıllık yetkili sendika dönemimizde işçilerimiz için önemli kazanımlar sağladık. 59 ay süren Çaykur’da yetkisizlik döneminde işçilerimiz sendika aidatı ödemedi. Biz yetkiyi aldığımzıda geriye dönük aidat almayacağız dedik. Bu durumda mevsimlik işçiler geriye dönük 2500 lira, kadrolu işçilerde 4500 lira aidat ödememiş oldu.

Kampanya primi uygulaması ile işçilerimize her yıl 600 lira ilave gelir sağladık. Bu yılda 600lira kampanya primi ödemesi yapılacak. Maaş ve ikramiye ödemeleri aksamadan yapıldı. Mevsimlik işçilerimizin daha önce 120 gün olan çalışma süreleri Çaykur yönetimi ile yapılan görüşmeler sonucu 150 ve üzeri güne çıkarıldı. Bu konuda işçilere destek veren Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu’na teşekkür ediyoruz.” dedi.

1500 İLAVE ÇAY YÜKLEME ELEMANI ALINMALI

Çaykur’da çalışma hayatına yönelik iki önemli çağrıda bulunulan açıklama şu ifadelerle tamamlandı:“Çaykur’a bağlı çay alım yerlerinde yükleme işi yapılıyor. Bu işi Çaykur’un organize etmesi gerekiyor. Bu iş yabancı işçilerle yapıldığından dolayı yılda 25 milyon lira kaybediyoruz. Bu para yabancı işçilere gidiyor. Çaykur işçi alımı sırasında ilave olarak 1500 işçi daha alarak alım yerlerinde görevlendirebilir. Ayrıca Çaykur memur alımlarını KPSS ile yaptığı için bölgemiz dışındaki vatandaşlar gelip işe başlıyor asaletini dolduran memur bölgeden gidiyor. Çaykur’un memur ihtiyacı mevsimlik işçi kardeşlerimizden karşılanmalıdır. Bu çağrılarımıza tüm kamuoyu destek vermelidir.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık