Ana Sayfa Yerel Gündem Çaykur 33 Eski Hükümlü 13 Engelli işçi alacak.

Çaykur 33 Eski Hükümlü 13 Engelli işçi alacak.

ÇAYKUR'un Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun'da bulunan fabrikalarında çalıştırmak üzere 33 eski hükümlü veya terörle mücadelede yaralanan (TMY) statüsünde kayıtlı iş arayanlarla 13 engelli geçici işçi alımı yapacağı öğrenildi.

Giriş Tarihi: 6 Ağustos 2017 Pazar 12:43
Çaykur 33 Eski Hükümlü 13 Engelli işçi alacak.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) tarafından Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun ili ve ilçelerindeki fabrikalarında çalıştırılmak üzere Beden İşçisi mesleğinde eski hükümlü veya terörle mücadelede yaralanan (TMY) statüsünde kayıtlı iş arayanlarla, engelli en az ilkolul mezunu 46 geçici işçi alımı yapılacağı öğrenildi.

Alımı yapılacak mevsimlik geçici işçilerin illere göre dağılımı; Rize için 21 eski hükümlü veya terörle mücadelede yaralanan (TMY) statüsünde kayıtlı iş arayanlar, Trabzon için 8 eski hükümlü veya terörle mücadelede yaralanan (TMY) statüsünde kayıtlı iş arayanlar ve 11 engelli, Artvin için 2 eski hükümlü veya terörle mücadelede yaralanan (TMY) statüsünde kayıtlı iş arayanlar, Giresun için 2 eski hükümlü veya terörle mücadelede yaralanan (TMY) statüsünde kayıtlı iş arayanlar ve 2 engelli şeklindedir. 

Başvurular 15 Ağustos 2017 tarihinden itibaren İşkur il müdürlüklerine ve İşkur'un internet sitesi üzerinden yapılabilecek. Başvurular 10 gün sürecek ve 24 Ağustos 2017 tarihinde İşkur İl Müdürlüklerinde mesai bitiminde, internet üzerinden ise aynı gün saat 23.59'da sona erecek.

4 ilde işe alınacak işçilerin tamamı Rize Yenişehir Kapalı Spor Salonunda 6 Eylül 2017 Çarşamba günü saat 13.30'da çekilecek noter kurasıyla belirlenecek. 

Geçici işgücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacak. Ancak, işgücü talebi ilan edildikten sonra başvuru süresi içerisinde diğer illerden ikametini Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun ili veya ilçelerine taşıyan adayların başvurusu kabul edilmeyecek.

olay53

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehit Altuğ Verdi Koşusu, Rize'de gerçekleştirildi

Şehit Altuğ Verdi Koşusu, Rize'de gerçekleştirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık