Ana Sayfa Eğitim Çaykur Hopa ve Arhavi'deki taşınmazlarını AÇÜ'ye devretti.

Çaykur Hopa ve Arhavi'deki taşınmazlarını AÇÜ'ye devretti.

Çaykur ,Hopa’da Çaykur’a ait depoları ve Arhavi’de Çay kur’un sahil tarafında bulunan arazileri Artvin Çorun Üniversitesi'ne tahsis etti.

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2015 Perşembe 22:26
Çaykur Hopa ve Arhavi'deki taşınmazlarını AÇÜ'ye devretti.

Hayati Akbaş

HOPA-ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu ve AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Hopa ve Arhavi ilçelerinde çeşitli incelemelerde bulundular

Arhavi ÇAYKUR idari binaları ve Hopa ÇAYKUR depoları Çoruh Üniversitesi’ne tahsis edildi.

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu Hopa ve Arhavi ilçelerine gelerek çay fabrikalarında incelemelerde bulundu. Sütlüoğlu yaptığı açıklamada "Milletvekilimiz İsrafil Kışla ile birlikte bu bölge için neler yapabiliriz noktasında çalışmalar yapmaktayız. Hopa ve Arhavi'deki yerlerimiz üniversiteye veriyoruz. Devir işlemimiz Başbakanlık tarafından da onaylandı. ÇAYKUR’un kapasite artırım çalışmaları var, özellikle bu bölge için kapasite artırım çalışmalarımız var, görüşmelerimiz devam ediyor. Hopa ilçemizde ÇAYKUR’umuza ait depoları ve Arhavi ilçemizdeki idari binaları üniversiteye tahsisini yaptık, inşallah güzel hizmetlere vesile olur. Sayın vekilimizle birlikte yaptığımız çalışmalar sonucunda bu devirler gerçekleşti. Arhavili ve Hopalılara hayırlı olsun diyorum" dedi.

Muratlı Çay Fabrikası Organik Olacak

Artvin Milletvekili İsrafil Kışla "Hopa ve Arhavi ilçelerimizde ÇAYKUR'a ait önemli yerlerimizin yer tahsisi konusunda sona geldik, Başbakanlık tarafından da onaylandı. Muratlı çay fabrikamızın organik olarak değerlendirilmesi konusunda genel müdürlüğün gayretleri var, o devam ediyor, orasını çokta halkın teveccühü ile iyi noktalara getiririz. Organik çaydan halkımız daha fazla istifade eder. Arhavi'deki çay fabrikamızı modernize etme kapasitesini arttırma noktasında arazi temin çalışmaları devam ediyor. Bir an önce sonuç elde etmeyi umuyoruz. ÇAYKUR'un Arhavi'deki idari binalarının olduğu kısım üniversiteye tahsisi konusu şu anda son aşamaya geldi” dedi.

Artvin Eğitim Kenti Olacak"

Açıklamalarına devam eden Milletvekili İsrafil Kışla "Eğitim Artvin'in olmazsa olmazıdır. Artvin'i eğitim kenti yapaya çalışıyoruz, üniversiteyi büyütmeye çalışıyoruz. Eğitim noktasında çok iddialıyız, şuanda 8 bin öğrencimiz var, önümüzdeki yıllarda öğrenci sayısını 20 binlere çıkartmayı hedefliyoruz. Yeni eğitim alanlarını üniversiteye kazandırmaktan dolayı bende çok mutluyum. Hem Arhavi'de hem de Hopa'da eğitim adına büyük bir hizmet olacak. Üniversitemiz daha da büyüyecek, buralarda binlerce öğrenci eğitim görecek, ülkemize milletimize daha donanımlı gençler olarak yetişecekler. Hopa’mıza ve Arhavi’mize hayırlı olsun" diyerek konuşmalarını tamamladı. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık