Ana Sayfa Güncel Çaykur,Arhavi'de yeni fabrika için yer satın aldı.

Çaykur,Arhavi'de yeni fabrika için yer satın aldı.

Çaykur,yen, kuracağı fabrika için Arhavi'nin Kavak köyünde yeni yer satın aldı.

Giriş Tarihi: 3 Mayıs 2016 Salı 20:45
Çaykur,Arhavi'de yeni fabrika için yer satın aldı.

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Çay kur Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından satın alınan Kavak Köyü’ndeki eski Çimento Yonga Levha Fabrikası’nın bulunduğu arazinin tapu devir töreni ve basın açıklaması gerçekleştirildi. Törene Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, İlçe Kaymakamı Şeref Aydın, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Çay kur Çay İşletmeleri Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu,  Ak Parti Hopa İlçe Başkanı İlyas Güven, Çay kur yetkilileri, siyasi parti temsilcileri ve ilçe halkı katıldı.

Gelen konukları kapıda karşılayan Başkan Hekimoğlu, törenin açılış konuşmasını da yaptı. Başkan Hekimoğlu: “İlçemiz, bölgemiz, Artvin’imiz ve çay üreticilerimiz için çok anlamlı ve güzel bir gündeyiz. Şu anda üzerinde bulunduğumuz Kavak Köyü’ndeki bu arsanın Çay kur tarafından satın alınması münasebetiyle düzenlenen törene hoş geldiniz. Çay bizim önemli bir hammaddemiz ve geçim kaynağımız. Hem şehir merkezinde kalan çay fabrikamızın daha modernize edilerek şehir dışına taşınması, hem de burada daha ileri bir teknolojiyle yaklaşık 100 dönümlük bu arsada bölgenin ihtiyacı olan merkezin oluşacağı bir arsa üzerindeyiz. İlçemize hayırlı olsun” dedi. Şehrin tam ortasında, merkezde kalarak her açıdan olumsuzlukların ortaya çıktığı çay fabrikasının buraya taşınması ile herkesin kazanacağı özel bir günü yaşadıklarını belirten Başkan Hekimoğlu, bu arsanın satın alınmasına destek veren başta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Faruk Çelik’e, Genel Müdürümüz İmdat Sütlüoğlu’na ve Artvin Milletvekilimiz İsrafil Kışla’ya çok teşekkür ettiğini belirtti.

Konuşmayı devralarak Çay kur’a ve Arhavi’ye çok değerli bir mülk kazandırıldığına değinen Genel Müdür Sütlüoğlu, arazinin tekrar kamu alanına dönüştürüldüğünün altını çizdi. Şehir merkezinde bulunan arazinin eğitim-öğretime katkı sunmak adına bir bölümünü üniversiteye tahsis ettiklerini böylece söz konusu bölgede ciddi bir daralma olduğunu dile getiren Genel Müdür Sütlüoğlu, bu arazi ile Çay kur’un büyük ve gelişen bir fabrika olarak işlevini sürdüreceğini belirtti. Genel Müdür Sütlüoğlu da bu süreçte katkısı olan herkese teşekkürlerini sundu.

Ardından Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla kürsüye davet edildi. Şehir merkezinde kalan fabrikanın birçok olumsuzluk yaşadığını belirten Milletvekili Kışla, bugün Arhavi için tarihi bir gün olacağını belirtti. Çaykur’un Artvin’de kamu adına en büyük yatırımları olan ve en fazla işçi istihdam eden bir kurum olduğuna değinen Milletvekili Kışla, emeği geçen herkese teşekkür ederek Arhavi’ye hayırlı uğurlu olmasını diledi. Konuşmaların ardından protokol üyelerinin sahneye davet edilmesi ile plaket ve tapu devir töreni gerçekleştirildi ve özel ikramlar ile program sonlandırılmış oldu. Program sonunda protokol mensupları Arhavi Kaymakamlığını ziyaret etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Mimarlar Odası : Anıtkabir Ulusa aittir.Yapılaşmaya açılamaz.

Mimarlar Odası : Anıtkabir Ulusa aittir.Yapılaşmaya açılamaz.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık