Ana Sayfa Güncel Çaykur'dan yeni bir proje

Çaykur'dan yeni bir proje

Doğu Karadeniz Bölgesi´nin ekonomik açıdan gelişmesinde önemli rol oynayan ÇAYKUR, bu kez sosyal ve kültürel bir projeye daha imza attı.

Giriş Tarihi: 10 Ağustos 2015 Pazartesi 15:21
Çaykur'dan yeni bir proje

Hayati Akbaş

RİZE-Doğu Karadeniz Bölgesi´nin ekonomik açıdan gelişmesinde önemli rol oynayan ÇAYKUR, bu kez sosyal ve kültürel bir projeye daha imza attı.

ÇAYKUR Genel Müdürlüğü, en değerli çayını, Halk Eğitim Merkezleri tarafından üretilen yerel motifli hediyelik eşyaların içerisinde “Çaylık” ismi ile 44 değişik otantik ambalajla müşterilerinin beğenisine sundu.Halk eğitim merkezleri ve kadın girişimcilerin kurduğu birkaç dernekle birlikte üretilen Çaylık Çaylarının tanıtım toplantısı, ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu tarafından, ÇAYKUR brifing salonunda düzenlenen basın toplantısıyla yapıldı.

Programda bir konuşma yapan ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, ÇAYKUR´un ürünleri arasına bir yenisinin daha katıldığını belirterek, "Çoğu yöre kadınları olmak üzere Halk Eğitim Merkezleri aracılığıyla yürüttüğümüz sosyal proje kapsamında ´Çaylık´ adı altında 44 çeşit hediyelik çayı piyasaya çıkardık" dedi.

Klasik çay üretiminin dışında yöre insanı, halk eğitim merkezi ve derneklerle yürüttükleri sosyal proje bulunduğunu ifade eden ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, "Sıradan bir hediyelik çay çıkarmak istemedik. Bu hediyelik çaylar, bu bölgede yöre kültürünü yansıtacak şekilde üretiliyor. Yerel motifle bölgeye gelen ziyaretçilere arz ediliyor. Türkiye genelinde satışı planlamıyoruz. Sadece bu bölgeye gelen turist ve misafirlerimize, bu çayı kalıcı hediye olarak düşündük ve planladık" diye konuştu.

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, çay üreten veya üretim yapmayarak satan ülkelerde de hediyelik çayların yer aldığını kaydederek, şunları söyledi: "Onlar klasik fabrikasyon ambalajlar içinde satılıyor. Fabrikasyon ambalajlar içinde bizim de sattığımız hediyelik çaylar var. Biz bunu daha farklı şekilde, halk eğitim merkezleri ve birkaç derneğimizde çalışanlarla beraber yapmak istedik. Burada yerel kültürü öne çıkarmak hedefti. Bir sosyal proje olarak buralarda çalışan, emek sarf eden kişilere de bir gelir kapısı açmak istedik. Yaklaşık 500 ile bin arasında bacılarımız, bu projenin içerisinde gelir elde ediyor. İnşallah hedeflediğimiz satışları yakalar ve bunu sürekli kılabilirsek bu gelirler de sürekli olacak."

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, hediyelik 44 çeşidin birbirinden farklı olduğunu ve her gelir düzeyine hitap edecek şekilde planlandığını ifade etti.

"ÇAYKUR, gelişiyor ve büyüyor"

ÇAYKUR´un geliştiğini ve büyüdüğünü vurgulayan ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu: "ÇAYKUR ürünlerini çeşitlendiriyor. ÇAYKUR´un faaliyetleri çok yönlü devam ediyor. Bu beklenen bir ihtiyaçtı. Bu ihtiyacı da karşılamış olduk. Bir eksikliğimizi de bu şekilde tamamlamış olduk. ÇAYKUR olarak bizim öncelikli görevimiz, çay bölgesinde yaşayan insanların ve üreticilerin refahını ve huzurunu sağlamak, onlara çok yönlü katkı vermek. Bizim için karlılık ikinci derecede önem arz ediyor. Bütün çalışmalarımızı vatandaşımızı korumaya yönelik ve onları mağdur etmeyecek şekilde değişik politikalarla yürütmeye devam ediyoruz."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık