Ana Sayfa Çevre Cengiz inşaat bu seferde Uludağ'a niyetlendi.

Cengiz inşaat bu seferde Uludağ'a niyetlendi.

“Milletin a..na koyacağız!” sözüyle tarihe geçen ve Artvin’den Fethi Paşa Korusu’na, İstanbul Kuzey Ormanları’na kadar yurt sathında dediğini yapan Mehmet Cengiz şimdi Uludağ’ı gözüne kestirdi. Mehmet Cengiz’e ait Cengiz Holding’e peşkeş çekilen Eti Bakır A.Ş, Uludağ Ketenli yaylasında 100 hektarlık alanda Volfram madeni aramak ve çıkartmak için Bursa Valiliği’ne başvuruda bulundu!

Giriş Tarihi: 24 Haziran 2016 Cuma 12:51
Cengiz inşaat bu seferde Uludağ'a niyetlendi.

DOĞAL SİT ALANI!

Evrensel’in haberine göre, Valilik firmaya verdiği yanıtta, bölgenin doğal sit alanı olması nedeniyle ilgili kurumlardan izin alınması gerektiğini belirtti. Devlet Su İşleri (DSİ) ve Bursa Su Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ), Bursa’nın su sağlayıcıları olarak Cengiz Holding’e bağlı firmanın talebini değerlendirdi. Kentin içme suyu ihtiyacını karşılayan rezervlerin bulunduğu havzaların yakınında olması nedeniyle bölgede madencilik faaliyeti yapılamayacağını bildirdi.

BAKANLIK ONAYLADI!

Ne var ki, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bölgede çalışabilmesi için ruhsat verdi, Orman Bölge Müdürlüğü de maden sahasının girişine 400 metrelik tünel açılması için gereken onayı verdi.

BURSA DİRENMEK ZORUNDA

Doğayı ve Çevreyi Koruma Derneği (DOĞADER) Başkanı Murat Demir; “Bu çalışmayı burada yaptırmayacağız. Bu firmaya arama ruhsatı verildi çalışma ruhsatı verilmedi. Zaten valilik, DSİ ve BUSKİ bu proje için olumsuz görüşünü açıkladı. Çalışmanın yapılacağı alanda bulunan köyler bu durumdan çok etkilenecek. Biz de yapılmaması için çalışmalarımızı hızlandıracağız. Hem hukuki hem de fiili mücadelemizi sürdüreceğiz. Bursa’nın içme suyunun olduğu bir bölgede bu çalışmanın yapılmasına hiçbir Bursalı kabul etmeyecektir” dedi.

İktidarın ve ırz düşmanı müteahhitlerinin bu azgın saldırısını halkın direnişinden başkası durduramayacak gibi görünüyor…

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bekaroğlu'ndan Erdoğan'ın sitemine sitem..

Bekaroğlu'ndan Erdoğan'ın sitemine sitem..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık