Ana Sayfa Yerel Gündem Cerattepe ve Murgul'da çalışan işçiler greve çıktı.

Cerattepe ve Murgul'da çalışan işçiler greve çıktı.

Eti Bakır A.Ş.’nin Cerattepe ve Murgul Damar’daki işletmelerinde çalışan maden işçileri maaş zammı talebiyle eş zamanlı greve çıktı

Giriş Tarihi: 9 Ocak 2018 Salı 23:36
Cerattepe ve Murgul'da çalışan işçiler greve çıktı.

Eti Bakır A.Ş.’nin Artvin Cerattepe ve Murgul Damar’daki işletmelerinde çalışan maden işçileri eş zamanlı olarak gece saat 02.00’de greve başladılar.

Üretimin tamamen durduğu işletmede, maaşların yükselmesi ve maaş koşullarının iyileştirilmesi talebi ile hak ettikleri maaşı alamadıklarını belirten işçiler, talepleri karşılanana kadar grevi sürdüreceklerini ifade ettiler.

Grev başlamasının ardından Eti Bakır A.Ş. yetkilileri, işçi temsilcilerini görüşmek için idari binaya çağırdı. İşçiler kesin bir sonuç almadan idari binaya gidip görüşmeyi reddetti.

Eti Bakır işçileri 4/12 vardiyası araçlarının önünü keserek diğer işçileri de greve kattı.

Yüzde 20 zam teklifine işçilerden yanıt: “Hayır!”

Eti Bakır A.Ş. Murgul İşletmeleri Müdürü Sinan Kabaloğlu, işçi temsilcileri ile görüşerek yüzde 20 zammı kabul ettirmeye çalıştı. Ancak işçi temsilcileri yüzde 25 zam ve iki ikramiye taleplerini tekrarladı. Kabaloğlu yüzde 20 zamda ısrar edince işçi temsilcisi direnişteki işçilere “Arkadaşlar kabul ediyor musunuz?” diye sordu. Grevdeki işçiler de hep bir ağızdan ‘‘Hayır’’ cevabı verdi. Bunun üzerine işçi temsilcileri taleplerinde kararlı olduklarını tekrar hatırlatarak Kabaloğlu’nu gönderdi.

sendika62.org

YORUMLAR
  • yorum2018-01-14 20:00:17madenci

    greve çıkan madencı kardeşlerıme bu dırenişlerını desdeklıyorum bı maden mudurune 25000 bın aylık veren patron işçılerın haklarına versın işın kahrını zorlugunu çeken işçıler mustafa bey 25000 bını ındırıcek bıde işçılerı gulerler yetmıyomu bu kada maaş sıxlere yetmıyomu ey mudurler

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Kemalpaşa İlçe Yönetiminden Hopa TSO'ya ziyaret

CHP Kemalpaşa İlçe Yönetiminden Hopa TSO'ya ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık