Ana Sayfa Yerel Siyaset CHP adayları Derepazarında 'Hani Tersane?'Hani Demokrasi?'

CHP adayları Derepazarında 'Hani Tersane?'Hani Demokrasi?'

CHP Rize Milletvekili adayları Derepazarı'n dan sordular.Prof.Dr.Kemal Köymen "Hani Tersane" , İktisatçı-Eğitimci Ali Şahinler "Hani Demokrasi ve Hukuk"

Giriş Tarihi: 15 Ekim 2015 Perşembe 18:31
CHP adayları Derepazarında 'Hani Tersane?'Hani Demokrasi?'

CHP Rize Milletvekili adayları Prof.Dr. Kemal KÖYMEN ve İktisatçı-Eğitimci Ali ŞAHİNLER bugün Derepazarı ilçesini ziyart ederek seçim çalışmalarını sürdürdü.

Sabah CHP Derepazarı İlçe Başkanlığı tarafından ilçe binasında partililerinde katılımıya düzenlenen kahvaltılı toplantıya katılan adaylar daha sonra İlçe merkezinde dolaşarak vatandaşlar ve esnaflarla bir araya geldiler.

KÖYMEN " Tersane nerede ? "

CHP Derepazarı İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen kahvaltıda konuşan CHP Rize Milletvekili adayı Prof.Dr.Kemal KÖYMEN "  AK Parti'nin 2008 yılında Derepazarı'na tersane sözü verdiğini hatta partililerce ilçede 'Tersane İlçemize Hayırlı Olsun' , 'Teşekkürler Başbakanım' pankartları asıldığını hatırlattı.

Aradan geçen 7 yılda verilen tersane sözüyle ilgili herhangi bir aşama kaydedilemediğine değinen Köymen, "Nerede bu tersane? 1993 yılında CHP Genel Başkanımız o dönemde SSK'nın başında iken Derepazarı ilçemizi ziyaret etmişti. İlçe vatandaşlarının talebi üzerine Genel Başkanımız burada bir sağlık ocağı yapılmasına vesile olmuştur. Vatandaşa o yıllarda söz verdi ve yaptı. Ama AK Parti sözünü tutmadı ve bu tersaneyi yapamadı." dedi.

ŞAHİNLER "Hani demokrasi, hani hukuk ?"

Kahvaltıda konuşan CHP Rize Milletvekili Adayı İktisatçı-Eğitimci Ali ŞAHİNLER " Ülkedeki en önemli sorun olmayan demokrasi ve olmayan hukuk dur. Ülkemiz tek kişi diktatörlüğüne doğru gitmektedir. Bu seçim bu anlamda çok önemlidir. Ye demokrasiyi savunup sahip çıkacağız yada tek kişinin diktatörlüğünü kabul edeceğiz. Ülkemizde olmayan bir hukuk sistemi var. Bunu ergenekon,poyrazköy davalarında görebiliyoruz. Bu duruma bir son verebilmek için aramızdaki her türlü farklılığı bir kenara bırakıp 1 kasım seçimleri için çok sıkı bir çalışma gösterip sandıklardan başarı ile çıkmaktır.Bu hepimize düşen en önemli görevdir" dedi.

Adaylar daha sonra ilçe merkezinde esnafları ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet ettiler.
Adayların ziyaretine İl Başkanı Mesut Rakıcı'da eşlik etti.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık