Ana Sayfa Yerel Gündem CHP ARDEŞEN İLÇE BAŞKANI URAL "ARDEŞEN BELEDİYE BAŞKANI KARA PROPAGANDA YAPIYOR"

CHP ARDEŞEN İLÇE BAŞKANI URAL "ARDEŞEN BELEDİYE BAŞKANI KARA PROPAGANDA YAPIYOR"

CHP Ardeşen İlçe Başkanı Kemal Ural "Bizi görüşmeye çağıran başkanın yapmış olduğu görüşmelerde partimizi suçlaması nezaketsizliktir"

Giriş Tarihi: 25 Haziran 2014 Çarşamba 20:01
CHP ARDEŞEN İLÇE BAŞKANI URAL

Derelerin Kardeşliği Platformu ile İl Genel Meclis üyesi Mustafa Buçan'ın ortaklaşa düzenlemiş oldukları basın toplantısına katılan CHP Ardeşen İlçe Başkanı R.Kemal Ural sert açıklamalarda bulundu.

CHP İlçe Başkanı URAL " Biz sürecin başından beri olaya siyaset olarak bakmadık.Bunu da bir siyasi çalışma olarak görmedik.Çevre konusunda duyarlı olan arkadaşlarımızla görevini  sorumluluk içinde yapmaya çalışan İl genel meclisi üyesi arkadaşımızın göstermiş olduğu duyarlılığa vatandaş olarak destek vermeye çalıştık. Yapılan çalışmaları gördükçe ortada yasalara aykırı durumlar olduğunu ,keyfi  davranışlar olduğunu gördük. Sayın Belediye Başkanı ile de çalışmanın yapıldığı yerde yaptığımız görüşmelerde belediyenin hizmet yapmasına karşı olmak gibi bir düşüncemiz olmadığını bir çok kez söyledik."

Bu konuda iyi niyetli ve sorun çözücü yaklaşımlarımıza rağmen samimiyetten uzak davranışlarla karşılaştık.

Belediye başkanı bizi görüşmeye çağırıp bizimde olumlu yaklaşmamıza rağmen yapmış olduğu toplantılarda partimizi hedef alan açıklamalarda bulunmuştur.

Sayın Belediye başkanı,AKP hükümetlerince çıkarılan yasalara,tüzüklere ve genelgelere dahi uymayan icraatlarına ortak olmadığımız için aleyhimizde kara propaganda kampanyası başlatmıştır.

Dünyaca koruma altına alınmış olan ve ilçemizin turizm turizm faaliyetlerinin merkezi olabilecek Fırtına vadisinde usulsuz malzeme çıkarmaktadır.

Daha da önemlisi bu malzemenin maliyetini düşürebilmek adına 3-5 litre mazot tasarrıfu gerekçesi ile dere yatağını doldurarak köprü dolgusu yapmıştır.

Eğer bir köprü ihtiyacı varsa bu yetkili makam olan DSİ tarafından veya İl Özel idaresi tarafından ihale ile yapılır.Nitekim böyle bir köprü ihalesi de gündemdedir.,

Ayrıca bu iş belediye görevleri arasında yer almamaktadır.

Biz parti olarak malzeme alınmasına karşı değiliz.Biz usulune uygun olmayan,derenin talan edilmesine karşıyız.Biz dere dolgusu yöntemi ile kaçak köprü yapılmasına karşıyız.

Biz bu görüşümüzü başkanın kendisine de söyledik.

Hal böyle iken Belediye Başkanı Muhtarları toplayarak partimizin zihniyetini sorgulamakta,hizmete karşı olduğumuz yönünde kara propaganda yapmaktadır.

CHP ZİHNİYETİ TALANA,HIRSIZLIĞA DUR DİYEN ZİHNİYETTİR.

Sayın başkan yaptığı görüşmelerde CHP zihniyetinin yatırımlara ve hizmete karşı olduğunu söylüyormuş. Bizim zihniyetimizin ne olduğunu Cumhuriyet Halk Partisinin 91 yıllık sürecine bakanlar görür.CHP'nin tarihine bakanlar talana,yağmaya karşı çıkan bir CHP'yi  görürler. Ben bu konu üzerinden siyaset yapmak istemediğim için siyasi bir eleştiri yapmayacağım.Ama buradan ilan ediyorum Belediye Başkanı siyaset yapmak istiyorsa ve CHP' ile ilgili tartışma yapmak istiyorsa hodri meydan.Kapalı kapılar ardında değil herkesin gözü önünde televizyonlarda tartışalım.Bakalım kimin zihniyeti  nedir ne değildir. Konuyla ilgili genelgeler ve yönetmelikler başkanın partisinin döneminde çıkarıldı.Belediye başkanı siyaset yapıp iş yapamamanın mazeretini CHP'ye yüklemeye çalışacağına partisinin çıkarmış olduğu yasaları ve yönetmelikleri uygulasın.

BİZ BAŞKANIN USULSUZ UYGULAMALARINI MEŞRULAŞTIRMA ÇABALARINA ORTAK OLMAYACAĞIZ

Bu uygulamaya karşı mücadele eden çevreciler konunun yerinde tesbit edilmesi için DSİ' den Orman ve Su İşleri Bakanlığı 12.Bölge Müdürlüğünden yetkilileri olay mahalline davet etmişlerdir.

Uzmanlarca yapılan tesbit,sayın belediye başkanının da bulunduğu ortamda sözlü olarak ifade edilerek söz konusu yerde herhangi bir şekilde malzeme alımının olamayacağı dile getirilmiştir.

Bu durum karşısında sayın başkan ilgililere "tamam siz fotoğraflarınızı çekin,tutanağınızı tutun ben bölge müdürü ile görüşürüm söyleminde bulunmuştur.

Yani siz ne yaparsanız yapın,ben siyasi baskı yöntemi ile malzeme çıkartmaya devam edeceğiz,kanun nizam tanımam demek istemiştir.

Gerçekler böyle iken bizleri usulsuz icraatına ortak etme çabasına girerek faaliyetini meşrulaştırmaya çalışmaktadır.Biz bu oyuna gelmeyeceğiz." dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Fındıklı : Karali Çay Fabrikası halk sağlığını tehdit etmeye devam ediyor.

CHP Fındıklı : Karali Çay Fabrikası halk sağlığını tehdit etmeye devam ediyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık