Ana Sayfa Yerel Gündem CHP Ardeşen İlçe Başkanından Su kesintilerine tepki.

CHP Ardeşen İlçe Başkanından Su kesintilerine tepki.

CHP Ardeşen İlçe Başkanı R.Kemal Ural yazılı bir basın açıklaması yaparak Ardeşen'de yaşanan su kesintilerine tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2016 Cumartesi 20:46
CHP Ardeşen İlçe Başkanından Su kesintilerine tepki.

Kar yağışı nedeniyle yaşanan su ve elektirik kesintileri Ardeşen'de yaşayanları bezdirdi. Belediyenin her türlü önlemi aldık demesine rağmen 2 gündür suların kesik olması vatandaşların tepkisinin belediyeye yönlenmesine neden oldu.

Yaşanan Su kesintileri ile ilgili olarak CHP Ardeşen İlçe Başkanı R.Kemal Ural yazılı bir basın açıklama yaparak yaşananlara tepki gösterdi.

İlçe Başkanı Ural'ın yapmış olduğu yazılı açıklama 

               

"           Olumsuz hava koşullarının yaşanabileceği hususunda gerekli uyarılar önceden yapılmışken; son 3 günde meydana gelen yoğun kar yağışı nedeni ile yaşadığımız  genel elektrik  kesintileri , İlçemizi  2 gün susuz bırakmıştır. Ardeşen halkının ağır kış şartlarında sudan yoksun bırakılması meydana gelen enerji kesintilerine gerekçe olarak gösterilemez. Sorun geleceği önceden tahmin edebilmek, yani yönetim vizyonu sorunudur.

                Mahalle ve Köy yolları asfalt olsa da olmasa da yoğun kar yağışlarında ulaşıma kapanırlar. Yolların ulaşıma açılması için uygun araçlara ihtiyaç vardır. En uygunu greyder diye adlandırılan iş makinesidir. Hadi diyelim bu yoksa da kepçe ve benzeri araçlarla da yarım yamalak yapılabilir. Ancak su şebekesinin kesintiye uğramaması için yegane tedbir, enerji kesilmeleri karşısında otomatik olarak devreye giren güç kaynaklarıdır. Başkaca bir alternatif yok.

                Su mu yol mu yaşamsal önemdedir. Konuyu bu açıdan ele aldığımızda ilk bakışta her ikisinin de eşdeğer olduğu değerlendirilebilir. Ancak  yol zaten var. Yol asfalt olsa da olmasa da yoğun kar yağışı nendi ile kapanır. Su şebekesi de var ama enerji olmazsa asla musluklardan akmaz. Buradan su meselesinin daha yaşamsal bir öneme sahip olduğu hemen anlaşılır.

                O halde yerel yöneticilerin öncelikli meselesi halkı susuz bırakmamaktır. Ancak haklarını teslim edelim ki su tarifelerini düzenlemek yani zam yapmak ya da atık su bedelini almak konusunda son derece hassas davranılmaktadır.

                Yerel seçimlerin hemen sonrasında Belediye binası önünde son model binek araçları ve iş makinelerinin önüne “Ardeşen’e Hayırlı Olsun” ibaresi olan pankartlarla şov yapıldı. Gerçi bu edinimler birçok belediyece de uygulandığı bir yöntemle, imar tadilatları neticesinde iş sahiplerinden karşılanmıştır. Şimdi bu husus zaten yasal düzenleme haline getirilecektir. Sorun şurada, bu araç taleplerinin,  hizmet öncelikleri ve halkın yaşamsal gereksinmeleri göz önünde tutulmadan tamamen ganimet yaklaşımı ile yapılmış olmasıdır. Oysa bize göre İlçemizin en önemli araç ihtiyacı Greyder, güçlü bir jeneratör ve İtfaiye aracıdır.

                 Halka hizmeti önde tutan anlayış bunu düşünür. Eğer böyle yapılsa idi bu gün Ardeşen su kesintisi yaşamaz, kapanan yollar daha sağlıklı bir şekilde ulaşıma açılabilirdi.

                 Yani geleceği şimdiden planlayamayan bir anlayışla karşı karşıya bulunmaktayız.

                                                                                                    Rauf Kemal URAL

                                                                                               CHP Ardeşen İlçe Başkanı "

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık