Ana Sayfa Yerel Siyaset CHP Ardeşen Kadın Kollarından TBMM Başkanı Kahraman'a tepki

CHP Ardeşen Kadın Kollarından TBMM Başkanı Kahraman'a tepki

TBMM’de 18 Mart Çanakkale Anması’nda kadın tiyatro sanatçıların TBMM Başkanlığının talimatıyla sahneye çıkartılmaması nedeniyle Ardeşen CHP Kadın Kolları Tarafından bir basın açıklaması ile tepkilerini dile getirdiler.

Giriş Tarihi: 31 Mart 2018 Cumartesi 19:29
CHP Ardeşen Kadın Kollarından TBMM Başkanı Kahraman'a tepki

Ardeşen CHP Kadın kolları başkanı Solmaz Çırakoğlu açıklamasında “ Kadına ,Laikliğe, Özgürlüğe düşman bu zihniyeti kabul etmiyoruz.Sorumlular derhal istifa etsin.TBMM’de  18 Mart Çanakkale anması için hazırlanan Tiyatro gösterisinde rolleri olan kadın oyuncuların sahneye çıkması meclis başkanlığı tarafından engellendi.Günler öncesinde gece yarılarına kadar prova yapan kadınlar,gösteriye 1 saat kala sahneye alınmadı.Atatürk’ün resimlerinin bile istenmediği oyun süresi 12 dakikadan 4 dakikaya düştü.

Erkek oyuncular,sahnede oyun sergilerken kadın oyuncular konukların arkasında merdivenlerin üstünde bekletildi.Kadın ve erkeği bir arada görmek istemeyen zihniyet bilinsin ki biz sahnenin tozunu birbirine katan Atife Jale’nin torunlarıyız.Sahneye bir kere çıktık bir daha inmeyiz.

Biz kadınlar Atatürk’ün koruyucusu olduğu kadınların seçme ve seçilme hakkını aldığı millet meclisinde uygulanan çağdaş dışı bu kararı protesto ediyoruz.Sorumlular derhal hesap versin.Kadınlarla özgürdür,eşittir ve ne zaman ne isterlerse onu yaparlar.Kadınları karanlığa evlere hapsetmenize izin vermeyeceğiz.

Yaşamın her alanında sahnede,sokakta,siyasette,bilimsel çalışmalarda varız ve var olmaya devam edeceğiz.Orta çağ sizin olsun,biz sahne ışıklarını seviyoruz.Biz kadınlar inmeyeceğimiz sahneden Laiklik ve kadın düşmanlığı yapan tüm yetkilileri istifaya çağırıyoruz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Memur-Sen Şube Başkanı Usta: Hukuk Tanımayan Kaymakam Özbilgi Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacağız

Memur-Sen Şube Başkanı Usta: Hukuk Tanımayan Kaymakam Özbilgi Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacağız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık