Ana Sayfa Sağlık CHP Ardeşen'den Salgın önlemi var mı sorusu ?

CHP Ardeşen'den Salgın önlemi var mı sorusu ?

CHP Ardeşen İlçe Başkanı R.Kemal Ural yazılı bir açıklama yaparak Fındıklı ilçesinde yaşanan salgın vakaları ile ilgili olarak Ardeşen ilçesinde bir önlem alınıp alınmadığı sordu

Giriş Tarihi: 15 Temmuz 2016 Cuma 12:43
CHP Ardeşen'den Salgın önlemi var mı sorusu ?

Fındıklı ilçesiden salgın vakaların artması üzerine CHP Fındıklı İlçe Başkanlığı Kaymakamlığa başvurarak Yaşanan salgın vakaları ile ilgili kamuoyunu tatmin edici bir bilgi istemiş ve konu yerel basını gündeminde yer almıştı.

Bugünde Fındıklı'ya komşu ilçe olan Ardeşen'in CHP'li İlçe Başkanı Kemal Ural yazılı bir açıklama yaparak Fındıklı ilçesinde yaşanan salgın vakaları ile ilgili olarak Ardeşen ilçesinde bir önlem alınıp alınmadığını sordu.

CHP Ardeşen İlçe Başkanı Kemal URAL 'ın yazılı açıklamasının tam metni

"

Son günlerde edinilen duyumlara göre Fındıklı ilçesinde salgın bir hastalığın baş gösterdiği ve tokalaşmadan dahi geçebilecek bir boyut kazandığı dillendirilmektedir. CHP Fındıklı İlçe Başkanı, konu hakkında Kaymakamlık Makamından yazılı olarak açıklama talebinde bulunduğu hususu sosyal medya hesaplarından görülmüştür.
Toplum ve Çevre sağlığı açısından İlçemiz için de önem arz eden bu durum, Ardeşen CHP İlçe Başkanı R.Kemal URAL tarafından Ardeşen Kaymakamı ve Belediye Başkanı na şifahen iletilmiş ancak anılan makamların da konu hakkında bilgi sahibi olmadıkları anlaşılmıştır.
Bazen yoğun yağışların bazen de aşırı sıcakların yaşandığı mevsim koşullarında bu tür vakaların tezahür etmesi beklenen bir durum olmakla birlikte, yetkililerin önleyici tedbir almaları hususu da ilgili Makamların görev sorumluluğudur.
Bu durum kapsamında sorumluların bir an önce Ardeşen Kamuoyunu bilgilendirmeleri gerekmektedir.

CHP ARDEŞEN İLÇE BAŞKANLIĞI"

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık