Ana Sayfa Yerel Siyaset CHP Artvin Adayı Bayraktutan Yusufeli'nde.

CHP Artvin Adayı Bayraktutan Yusufeli'nde.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan çalışmalarına Yusufeli'nde devam ediyor.

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2015 Pazar 09:52
CHP Artvin Adayı Bayraktutan Yusufeli'nde.

Hayati Akbaş

YUSUFELİ-Artvin’de siyasilerin seçim çalışmaları ara vermeden devam ediyor. Artvin’de de CHP’de seçim çalışmaları dört bir koldan devam ederken Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın bu defaki çalışma adresi Yusufeli oldu.

Beraberinde Yusufeli CHP İlçe Başkanı ve partililer olduğu esnaf ziyaretlerinde bulunan Bayraktutan’ın tokalaşmadığı vatandaş kalmadı neredeyse. Yusufeli insanının yüzünün bir türlü gülmediğini söyleyen Bayraktutan, “Yusufeli insanının gönlü temiz, kalbi temiz. Vatandaşlarımızın yüzünün gülmesi için CHP İktidarının gelmesini bekliyorlar” dedi.

Bayraktutan esnafları tek tek ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Ziyaretleri sonrası bir değerlendirme yapan Bayraktutan Akparti iktidarının Türkiye’yi getirdiği noktanın ortada olduğunu, zam-zulüm-baskının yanı sıra şimdide Kan üzerinden siyaset yaptığını ifade ederek “Herkes 1 Kasım’da sandığa gidip oyunu kullanırken kendi kendine 7 Haziran’a kadar bir şey yoktu da ne oldu da 7 Haziran’dan sonra ülkede olayların tırmandığını” sormalıdır. Türkiye’nın ele geçirdikleri tüm kurum ve kuruluşları 1 kişinin başkanlık hırsına alet edilmekte, polis ve jandarmalarımız şehit edilmektedir.

Bugün kadrolaştıkları tüm kurumlar bir kişinin başkanlık hırsı için adeta seferber edilmişlerdir. Valilerin-kaymakamların tarafsızlığı tartışılır noktaya gelmiştir. Adalet mekanizmasının çivisi çıkmıştır. İşine gelmeyen savcı ve hakimleri istedikleri gibi görevden almaktadır. AKP sanki 12 yıldır iktidarda değilmiş gibi seçim vaatlerinde bulunmaktadır. Yaptın da CHP’mi engel oldu diye adama sorarlar. Yetki sende niye yapmadın da 1 Kasım seçimleri öncesi yapacağım diye vatandaşa şantaj yapıyorsun.

Bunlar, vatandaşlarımızın aklıyla alay etmeye devam ediyorlar. Biz söyleriz, nasıl olsa bize inanırlar diyorlar ama bu defa öyle olmayacak. Türkiye’de borçsuz vatandaş kaldımı?. Her gün hayat pahalığı aldı başını gidiyor. Vatandaşın cebine giren para her gün eriyip gidiyor. Nereye mi gidiyor diye sorduğunda zamanında ödeyemediğimiz borçlara faiz olarak gidiyor diyorlar, her yıl artan elektrik-tüpgaz-mutfak-ev kirasına gidiyor. Aldığımız bize 15 gün yetiyor, 15 günde hazırda varsa onu harcıyoruz, yada borçlanıyoruz diyorlar. İşte AKP iktidarının vatandaşa gördüğü reva budur.

Biz CHP iktidarında yoksulluğu bitireceğiz, vatandaşın yüzünü güldüreceğiz diyoruz. Biz emekliye iki ikramiye vereceğiz, maaşlarını iyileştireceğiz diyoruz. Onlar nereden bulacaksınız diyorlar. Siz bugün Türkiye bütçesini emen kaçak saraya o kadar parayı buluyorsunuz da biz mi vatandaş için bulamayacağız.

Korkuyorlar, sultanlıkları yıkılacak, hırsızlıkları ortaya serilecek diye korkuyorlar. Dertleri kendileri değil, başka partileri seçim barajının altına iterek onların hakkı olan Milletvekilliklerini çalmak için uğraşıyorlar. HDP’ ye, MHP’ye yüklenmelerinin asıl nedeni bu.

Biz CHP İktidarında Yusufeli’ni kalkındıracağız. Yusufeli insanının yüzünü güldüreceğiz ve Yusufeli’nin değerlerini üretime kazandıracağız. Yusufeli İnsanının yüzünü güldüreceğiz-gönlünü rahatlatacağız. Yusufeli insanının bugün bize gösterdiği sıcak ilgi için bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık