Ana Sayfa Yerel Siyaset CHP Artvin büyük Halk Buluşmasını gerçekleştirdi.

CHP Artvin büyük Halk Buluşmasını gerçekleştirdi.

CHP YDK Başkanı ve Artvin Milletvekili dönemine ait çalışmaları Artvin Halkının rekor katılımıyla düzenlenen toplantıda anlattı.

Giriş Tarihi: 25 Ocak 2015 Pazar 20:21
CHP Artvin büyük Halk Buluşmasını gerçekleştirdi.

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, milletvekilliği dönemine ait TBMM’de yaptığı çalışmaları Artvin kamuoyu ile paylaştı. Artvin A. Hamdi Tanpınar Kütür Merkezi’nde düzenlenen ‘Büyük Halk Buluşması’ adlı bilgilendirme toplantısına yoğun katılım vardı. Halk buluşmasının onur konuğu ise CHP İstanbul Milletvekili İlhan Özkes oldu. Parti toplantısına CHP il/ilçe yönetim kadroları, belediye başkan ve meclis üyeleri ile çok sayıda partili katıldı. CHP parti toplantısına gazetecilerin ilgisi yoğun oldu.

Artvin Milletvekili Bayraktutan Kültür Merkezi’nin girişinde gelen konukları tek tek karşılayarak ‘hoş geldiniz’ dedi. CHP YDK Başkanı Uğur Bayraktutan’ın 2011 yılında Artvin Milletvekili olarak Ankara’ya gittikten sonraki yaptığı çalışmalar görsel sunum eşliğinde gösterildi.

AÇILIŞ KONUŞMASINI İL BAŞKANI KURT YAPTI

25 Ocak Pazar günü (Bugün) düzenlenen parti buluşmasında açılış konuşmasını CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt yaptı. Kurt, yerel seçimlerin kaybedilmesinden dolayı özeleştiri yaparak ‘Hatalarımızın farkındayız.’ dedi. İl Başkanı Yücel Kurt, eksiklikleri avantaja çevireceklerini söyleyerek ‘Gün konuşma günü değil, gün çalışma günüdür, gün eylem günüdür!’ dedi. İl Başkanı konuşmasının sonunda “CHP iktidarından aşsız, işsiz kimse kalmayacaktır.’ dedi.

SİNEVİZYON GÖSTERİ YAPILDI

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki yaptığı çalışmalar, verdiği soru önergeleri, yaptığı TV konuşmaları ve gazetelerde çıkan haberlerin özetlendiği bir sunum hazırlanarak salondaki davetlilere izlettirildi.

BAYRAKTUTAN: ‘ARTVİN’DEN BİR TEK VATAN HAİNİ ÇIKMAZ!’

Milletvekili Bayraktutan, kürsüye gelerek Artvin adına, partisi adına ve ülke adına yaptığı çalışmaları görsel sunum ve rakamsal verilerle açıkladı. Karadeniz’in en çalışkan milletvekilleri arasında yer alan Bayraktutan, dolu dolu hazırladığı faaliyet raporunu Artvin’deki seçmen ve vatandaşlarla paylaştı.

 

Bayraktutan, Meclis çatısı altındaki çalışmalarını geçtiğimiz günlerde AKP Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşcu’nun  sosyal paylaşım sitesinde yer alan cumhuriyet rejimi ile ilgili söylemi ’90 yıllık reklam arası bitti’ şeklindeki açıklamasını eleştirerek ana muhalefet milletvekili olarak yaptığı çalışmaları iktidar milletvekili Tülay Babuşçu ile rakamsal veriler vererek karşılaştırdı.  Bayraktutan’ın Mecliste verdiği soru önergeleri, grup önerileri ve diğer çalışmaları salondan yoğun alkış aldı.

Milletvekili Bayraktutan, kendisini Ankara’ya gönderen CHP seçmenine teşekkür etti. Yaptığı çalışmalarla partisinin kendisini ödüllendirdiğini, partinin en önemli organı olarak Yüksek Disiplin Kurulu Başkanlığına getirdiğini söyleyerek Genel Merkezde bulunan 5 odanın Artvinlilerin emrinde olduğunu belirtti.

CHP YDK Başkanı Bayraktutan, AKP’nin Artvin’e yaptığı kötülükleri anlattı. Artvin’in bütün sorunlarıyla ilgilendiğini il merkezi ilçe ayrımı yapmadığını belirterek başta Cerattepe’deki maden konusu olmak üzere Artvin’in için verdiği mücadeleleri Artvin kamuoyuyla paylaştı. Çevre mücadelesi veren Yeşil Artvin Derneği başkan ve üyelerini tebrik eden Bayraktutan, Cerattepe konusunda mütevazi olmayacağını bu mücadelede kendisinin de tuzu bulunduğunu söyledi.  Cerattepe’nin Ankara’da Artvin’in sembolü olduğunu belirtti. Cerattepe’de maden çıkarsa Artvin’in yok olacağını ifade etti.

Bayraktutan; partililere, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun en kısa zamanda Artvin’e geleceğinin müjdesini verdi.

CHP Genel Merkezinde yoğun bir çalışma yürütüldüğünü belirten Bayraktutan,  8 Haziran’da CHP Genel Başkanı’nın Başbakan olacağını söyledi. Bayraktutan ’Bugünden itibaren barışı ve sevgiyi hakim kılacağız. CHP’yi iktidar yapacağız.” dedi.

MİLLETVEKİLİ ÖZKES: AKP YARGILAMADAN AKLAMA YAPIYOR

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Özkes; “AKP, Dünya tarihinde, Müslümanlık tarihinde bir ilki yapıyor. Yargılamadan aklama yapıyor.” dedi.

Milletvekili Özkes, Artvin’e 2. kez geldiğini açıklayarak Artvinlileri çok sevdiğini söyledi. Milletvekili Bayraktutan için de ‘Adam gibi adam’  sözleriyle Artvin milletvekilinden övgüyle bahsetti.

Parti Meclis Üyesi İlhan Özkes, konuşmasında özellikle 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonları üzerinden iktidara yüklendi. Başbakan Davutoğlu’nu ise hırsızlığa göz yummakla suçladı. Başbakan Davutoğlu’nun ‘Her kim harama bulaştıysa kolunu koparırım’ dediğini hatırlatarak  ‘ Sonra ne oldu? Davutoğlu’nun kolunu kopardılar. Davutoğlu ne yaptı Adaletin kolunu kopardı. Adalet yok.” dedi. Özkes, “AKP’nin açılımı AK diyorlar ama kara çıktı” diyerek geçtiğimiz hafta Meclis’te yapılan Yüce Divan oylamasında iktidarın 48 fire verdiğini hatırlattı. Özkes, ‘Bu 48 iktidar milletvekili 4 eski Bakan’ın hırsızlığını teyit etmiştirler.” dedi.  CHP’nin tarihinde böyle bir kara tablonun olmadığını söyledi. Geçmiş dönemde CHP’ye atfedilen bir İSKİ olayının olduğunu onun da sorumlusunun cezasını çektiğini söyledi. Özkes, “ Bu iktidarın döneminde her gün onlarca hırsızlık olayı ortaya çıkıyor. Her şey ortada ama yargılama yok.” diyerek Hükümetin meşruluğunu kaybettiğini belirtti. ‘Hırsızlığı helal sayan Müslüman olamaz!’ dedi.

Milletvekili İlhan Özkes, Kur’an sürelerinde de örnekler verdi. Çalmanın bu iktidar döneminde meşru sayıldığını belirterek Müslümanlığın en çok AKP döneminde zarar gördüğünü söyledi. Başbakan Davutoğlu’na da ‘ Sen ne biçim Müslümansın, Allah’ın ayetini çarpıtan milletvekiline haddini bildiremiyorsun” şeklindeki sert çıkışı salondan büyük alkış aldı.

CHP Parti Meclis üyesi İlhan Özkes’in son sözleri partililere oldu; “Siz, sokaklarda gezerken alnınız ak, yüreğiniz paktır.” dedi.

Konuşmanın ardından CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt sahneye çıkarak konuk milletvekili İlhan Özkes’e bir plaket verdi ve Yusufeli ilçesinde ve Artvin’de yaptığı konuşmalardan dolayı teşekkür etti.

Toplantı sonunda CHP İl Başkanlığına geçen CHP Milletvekilleri İlhan Özkes ve Uğur Bayraktutan burada bulunan partililerle bir süre sohbet ettikten sonra Borçka ilçesine hareket ettiler. 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık