Ana Sayfa Yerel Gündem CHP Artvin İl Başkanı Kurt,İsrail'i kınadı

CHP Artvin İl Başkanı Kurt,İsrail'i kınadı

CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt, Gazze´ye Düzenlediği Saldırılardan Dolayı İsrail'i Kınadı

Giriş Tarihi: 24 Temmuz 2014 Perşembe 18:43
CHP Artvin İl Başkanı Kurt,İsrail'i kınadı

Hayati Akbaş

ARTVİN-Başkan Kurt, yaptığı yazılı açıklamada, "Dünya'nın hiçbir bölgesinde savaşlar olmasın din, dil, ırk ayrımı olmaksızın insanlar ölmesin, analar ağlamasın tek istek ve arzumuzdur. Böyle bir müdahaleyi İsrail halkı bile tasvip etmemekte, birçok ülkede halk sokaklarda protesto gösterileri yaparak zulümleri kınamaktadır. BM ve Dünya ülkeleri acilen gerekli somut adımları atmak zorundadır. Türkiye, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi üyesi olarak, İsrail´e karşı derhal siyasi yaptırımlar uygulamalıdır.

 Herkes üzerine düşeni yapmalı, bu zulme son verilmelidir. Orada yaşananlar tam bir insanlık dramıdır. İnsanlığın gözleri önünde çocuklar ve sivil halk öldürülüyor. Filistin'de her geçen gün ölü sayısı artarken insanlık sessizce izliyor. Bu çağımıza yakışmayan bir vahşettir. İsrail'i insanlık dışı bu müdahalesinden ötürü şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Biz Atatürk'ün dediği gibi; "Yurtta Barış, Dünya'da Barış ilkesini benimsiyor, Kan Döken, Saldıran Ülkeleri Kınıyoruz. Bugün İsrail'i yalnızca biz değil, kendi vatandaşları da kınamaktadır.

Genel Başkanımızın Başbakan'a çağrısını biliyorsunuz. Eğer Başbakan İsrail konusunda samimiyse Kürecikteki radarı kapatır." dedi. Bakın Sayın Kılıçdaroğlu ne diyor?

Samimiysen Kürecik Hava Üssü'nü kapat. Gazze'ye yağan bombaları durdur. Bugün Türkiye'nin dış politikası iflas etti. Ortadoğu'da itibarımız kalmadı. Mısır, Suriye, Irak… Erdoğan'ın da itibarı kalmadı. Gazze olayından sonra Filistin Lideri Mahmud Abbas'ı Türkiye'ye çağırdılar. İnsan biraz utanır, iç politika malzemesi olarak niye Abbas'ı kullanıyorsun.  Eğer sen gerçekten İsrail'e ders vermek istiyorsan, Malatya'daki Kürecik Radar İstasyonu'nu kapatırsın. Böylece İsrail'in operasyonlarına büyük bir engel çıkarmış olursun.

Senin oğlun İsrail'e petrol taşıyor. Orada havalanan jetlerin, gemilerin, tankların akaryakıtı senin oğlun sağlıyor. Samimi ve doğru değil. İflas eden bir dış politika var. Erdoğan bu saatten sonra iflah olmaz bir adamdır." Bakın bunlar birkaç gün önce basına yansıdı. İsrail ise kimseyi dinlemiyor. Burada asıl kınanması gereken bütün bunlara seyirci kalan dünya ülkeleridir" dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık