Ana Sayfa Kültürel CHP Artvin İl Gençlik Kolları Kazım Koyuncu'yu andı.

CHP Artvin İl Gençlik Kolları Kazım Koyuncu'yu andı.

CHP Artvin İl Gençlik Kolları Karadeniz’in Asi Çocuğu Kazım Koyuncu’yu ölümünün 11. yılında özlemle andı.

Giriş Tarihi: 25 Haziran 2016 Cumartesi 17:30
CHP Artvin İl Gençlik Kolları Kazım Koyuncu'yu andı.

Hayati Akbaş

HOPA-CHP Artvin İl Gençlik Kolları Karadeniz’in Asi Çocuğu Kazım Koyuncu’yu ölümünün 11. yılında özlemle andı.

Her yıl olduğu gibi bu yılda mezarı başında anılan Kazım Koyuncu, bu yılda CHP Artvin İl Gençlik Kolları Başkanı Anıl Öztürk ve gençlik kolları üyeleri tarafından özlemle anıldı.

Öztürk burada yaptığı açıklamada; “Ben bir müzisyenim, sonra biraz Karadenizliyim ama her şeyden önce devrimciyim.” Diyen Kazım Koyuncu’nun aramızdan ayrılışının 11. Yılında “İnsan ölür, İsyan yaşar, Kazım isyandır” diyerek her yıl olduğu gibi bu yılda yer kavgasının olmadığı yerdeyiz, yan yanayız, Kazım’layız...

Bizleri yan yana getiren şeyin hep birlikte üretmek ve hep birlikte paylaşmak olduğunun farkındalığı ile bu senede her şeye rağmen buluşuyoruz.

“Biliyoruz bir yıldız yağmuruna tutulacaktık” ancak arkamızı döndüğümüzde yıldızlarımızın eksildiğini gördük.

Çocuklara oyuncak götüren kardeşlerimizin, barışa ses veren dostlarımızın, inadına yaşam inadına barış diyen yol arkadaşlarımızın yokluğunu gördük.

Evet, bizde öldük ama her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söylemenin bir umut olduğunu biliyor ve bir kez daha yan yana geliyoruz.

İnsan hayatının hiçe sayıldığı, kendinden olmayanın önemsiz görüldüğü, barışın ve kardeşliğin önemsiz sözcükler, insanın en değersiz şey olduğu ülkede gelin hep birlikte bir kez daha bir şeyler katalım, gelin hep birlikte her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyleyelim...

Her şeye rağmen DOĞADAN, BARIŞTAN, YAŞAMDAN yana olanlar “ben sadece ben olmak istiyorum” diyenler gelin yeniden “BİZ” olalım” ifadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fındıklı'da Film günleri başlıyor..

Fındıklı'da Film günleri başlıyor..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık