Ana Sayfa Yerel Siyaset CHP Artvin İl Örgütünden 2014 yılı değerlendirmesi

CHP Artvin İl Örgütünden 2014 yılı değerlendirmesi

Cumhuriyet Halk Partisi il örgütü 2015 yılını ilk günlerinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek, 2014 yılında yaşananları kısaca değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2015 Cuma 08:52
CHP Artvin İl Örgütünden 2014 yılı değerlendirmesi

Hayati Akbaş

ARTVİN-Cumhuriyet Halk Partisi il örgütü 2015 yılını ilk günlerinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek, 2014 yılında yaşananları kısaca değerlendirdi.

Parti binasında gerçekleşen toplantıya CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt,  il yöneticilerinden, Hüseyin Yılmaz, Ercüment Seçkin, Bedrettin Kalın, Suna Elçin, Fatma Öztürk, Emre Küçükay, Süleyman Önen, Sani Akyürek, Rahim Günal, Yaşar Uzun,  F.Yaşar Şahin, Merih Çakmak, Hakan Yavuz, Ceyhun Yılmaz, Ayhan Tekin, Yalçın Oral katıldı. İl başkanı Ali Yücel Kurt basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “ 2014 yılını maalesef bizler yoğun bir şekilde geçirmiş durumdayız. Türk insanı Türk yurttaşı vatandaşı maalesef gün geçmiyor, hafta geçmiyor ki değişik gündemle yoğunlaşmasın. Aklı ve fikri devamlı başka konularla başka ülkemize fayda getirmeyecek konularla meşgul edilmek isteniyor ve ediliyor. 2014 yılı özelikle ülkemizde iş cinayetlerin taban yaptığı iş kazalarının olduğu bir yıl olarak tarihe geçektir. Dolayısıyla çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığından veya ilgili yetkililerden bunla ilgili halen Soma faciasına rağmen işçi ve sağlığın güvenliğiyle ilgili bir yasa ve düzenleme yapılamamıştır. Dolayısıyla yapılan iş kazalarındaki ölümlerini biz iş cinayeti olarak söylüyoruz. ayrıca 2014 yılı eğitimdeki skandallara sebep olmuştur eğitimdeki bir başı bozukluğun, bilgiyi geleceğe taşımadan ziyade geriye dönüşün yaşandığı yıl olmuştur.     

 Ayrıca 2014 yılı çalışan için çok ezici bir yıl olmuştur 2014 gerek işçilerin gerekse memurların gerekse de emeklilerin tamamen umudunun boş bir yıl olduğunu bir kere daha gerçekleştirmiştir.  12 yıldır gelen AKP iktidarında çalışanların ve emeklilerin lehine hiçbir kimse diyemez ki iyileştirme yasası çıksın.  Eğer çıktığını ispat eden iktidar partili yönetici olsun ve ya başkası gerçekten özür dileyeceğim.  Dolayısıyla 2014 yılı çalışanlar için asgari ücretin taban yaptığı emekli için umutsuzca geçtiği, çalışanlar içinde adeta bir yaşa ama ölme gibi bir mantıkla bir düzenle bu çalışma hayatını yönlendirmeye çalışmıştır ayrıca iyi ki çalışıyorsun diyerek diğer işsizlere de veya çalışanlara da masanın altında aba göstermedir.  Bu anlamda 2014 çalışanlarımız için emekliler için ve işsizler için tamamen umutsuz bir yıl olarak geçmiştir. 2014 yine çevre konusunda zirve yapmıştır, gerek Yırca köylüleri gerek Ordu, Tokat’ta bir sürü ilde çevre konusunda en yüksek tahribatların yapıldığı yıl olmuştur.  Umarım 2015 çevre açısında güzel bir yıl olur diyorum.

Ayrıca en önemli konulardan biri ise yüzyılın soygunu olarak nitelendirilen 17 ve 25 Aralık maalesef Cumhuriyet tarihine bir kara leke olarak geçmiştir. Bu konuyu bütün yurttaşlarımızın yüreğine ve vicdanına bir kere daha seslenerek onları gelecek kuşaklar güzel bir ülke bırakalım dedi. Bütün duygu ve düşüncelerimizde 2015 yılı umudun yeni bir başlangıç yılı olsun bu yaşadıklarımız ve buna benzer bir sürü yaşadığımız olumsuzlukları yaşamayalım. Bu anlamda partimiz hızla çalışmaktadır. 2015 yılı barışın ve daha fazla sosyal refahın ve daha fazla güvenliğin ve daha fazla hukukun olduğu demokrasinin olduğu bir ülke olması diliyorum” dedi. Daha sonra toplantı basın mensuplarının sorularına verilen cevapların ardından son buldu. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık