Ana Sayfa Yerel Siyaset CHP Artvin İl Örgütünden Siyah Çelenkli 17 Aralık Protestosu

CHP Artvin İl Örgütünden Siyah Çelenkli 17 Aralık Protestosu

CHP Artvin İl Örgütünden Siyah Çelenkli 17 Aralık Protestosu

Giriş Tarihi: 21 Ekim 2014 Salı 05:21
CHP Artvin İl Örgütünden Siyah Çelenkli 17 Aralık Protestosu
Türkiye’de deprem etkisi yaratan 17 ve 25 Aralık davaları konusunda mahkemenin verdiği takipsizlik kararına karşı CHP, 81 ilde adliyelere siyah çelenk bıraktı.

 CHP Artvin İl örgütü, 17 ve 25 Aralık soruşturmalarının kapatılmasını protesto etmek için Artvin Adliye Sarayı’na siyah çelenk koyarak protesto etti.  Bu tarihlerin, "hırsızları aklama günü" olarak ilan edilmesini istedi. Artvin Adliye Sarayı önünde toplanan gruba, CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, CHP eski Artvin  Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu, ADD Artvin Şube Başkanı Ahmet Biber, Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, Gençlik Kolları Başkanı Olgun Gümrükçü, bazı sivil toplum temsilcileri, meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

CHP Artvin İl örgütü, üzerinde “Adaletin Kara Günü” yazılı siyah çelengi, Adliye Sarayı’nın merdivenlerine bırakarak, 17 ve 25 Aralık operasyonlarıyla ilgili takipsizlik kararını protesto etti. Burada bir açıklama yapan CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt, ülkede adalet duygusunun yerle bir edildiğini, adaletin kara günü olarak tarihe geçeceğini belirterek;  “17-25 Aralık soruşturmalarının üstünü örtmek, Türkiye’de bütün yurttaşlarımızın vicdanını sızlatmaktadır. Bir insanın yaşamasında toprak, su ve hava ne kadar elzemse toplumların gelişmesi ve ilerlemesi için demokrasi ve adalet de o kadar elzemdir. Bir çocuğun bir tepsi baklava çalarak yıllarca hapis cezası yattığı bir ülkede, kutucukların içi dolu paralarla saçıldığı, evlerde çelik kasaların açılıp içlerinin dolu olduğu, hatta odalara saçıldığı bütün kamuoyunun gözü önüne serilmişken bunu örtbas etmek, ülkemizin geleceği için çok tehlikelidir. Bizler şimdiden adaletin herkes için lazım olduğunu, adalet olmazsa hiçbirimizin güvenle yaşamayacağını özellikle belirtiyoruz” şeklinde konuştu.

Basın açıklamasının ardından CHP eski Artvin Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu, “Hukuk bir gün hepinize lazım olacak.” diye bağırarak tepki gösterdi. Basın açıklamasını tamamlayan grup ardından sesiz bir şekilde dağıldı. 

08 Haber

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık