Ana Sayfa Yerel Siyaset CHP Artvin Merkez İlçe Gençlik Kolları Kongresi yapıldı

CHP Artvin Merkez İlçe Gençlik Kolları Kongresi yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Gençlik Kolları kongresini gerçekleşti. Kongrenin ardından yeni Başkan Halit Yılmaz seçildi.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2015 Perşembe 21:05
CHP Artvin Merkez İlçe Gençlik Kolları Kongresi yapıldı

Hayati Akbaş 

ARTVİN-Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Gençlik Kolları kongresini gerçekleşti. Kongrenin ardından yeni Başkan Halit Yılmaz seçildi.  

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Gençlik Kolları Kongresini parti binasında yoğun katılım eşliğinde gerçekleştirdi. Kongrede ilk olarak divan oluşturuldu. Yapılan oylama ardından Divan Başkanlığına Çağatay Kartal Yalçınkaya getirilirken, Çağatay Uğur Öztürk ve Hatice Soytürk ise üye olarak görev yaptı. Kongre Divan Başkanı Çağatay Kartal Yalçınkaya, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözü ile başlamak istiyorum diyerek konuşmasının devamında; ”Zaten her şey unutulur fakat biz, her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki hiçbir şeyi unutmayacaktır. Geleceğin ümidi, ışık saçan çiçekler onlardır, bütün ümidim gençliktedir. Genç olmanın çok zor ve çetin olduğu bu dönemde böyle bir kongrede bu onurlu görevi bana layık gördüğünüz için teşekkür ederim” dedi. Yapılan kongre sonucunda divan başkanının vermiş olduğu tutanakta, tek aday olarak katılan Halit Yılmaz ve yönetimi oy çoğunluğu ile seçildiğini bildirdi.

Kongre gündeminde yer alan faaliyet raporunun okunması görevini merkez ilçe gençlik kolları yöneticisi Serhat Okan Yıldız gerçekleştirdi. Raporda gençlik kollarının yaptığı çalışmaları anlatıp çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz dedi. Kongrede merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin’in yaptığı konuşmada gençliğin önemini anlatıp partimiz için önemli bir kol olduğunu vurguladı. Şahin; “Gençlik, partimizin geleceğidir sokakta değilseniz yoksunuz demektir bizim gençliğimiz var ve sokaklardayız her zaman varız. Gençlerimiz gelecekteki parti yöneticileri olacaktır ve önümüzdeki belediye seçimlerine kendi aralarında belirleyecekleri kişiyi belediye meclis üyesi yapacaklarına inanıyorum” ifadelerini yer verdi. Kadın kolları adına konuşma yapan Nuray Saraç; ”çalışmalarımızda eksik kaldığımız zorlandığımız durumlarda gençler her zaman yanımızda oldu. Kaldıramadıklarımızı kaldırdılar taşıyamadıklarımızı taşıdılar bizlere her zaman destek oldular bizlerde her zaman gençliğin yanındayız ve destekçileriyiz” dedi.

Oylama sonucu yeniden başkan seçilen Halit Yılmaz konuşmasına geçmişe dönerek başladı. Siyasete nasıl başladığı neler öğrendiğini anlattı. Partinin bizim yuvamız olduğu Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerinden ödün vermeden parti ve ülkemiz için çalışmalar yapıp geleceğin umudu olan gençliğin önemini vurguladı. Yılmaz konuşmasının devamında; “Bir yıldır atama ile göreve gelip çalışmalarda bulunduktan sonra kongrede tekrar aday olup seçilerek bu göreve yeniden seçildiği için onur duyuyorum, bu görevi bana layık gördükleri için bütün genç arkadaşlarına teşekkür ederim. Bizler her zaman Cumhuriyet Halk Partisi’nin üyeleri çalışanları olacağız, bizler partimizin gelecekteki il başkanları, ilçe başkanları, Belediye başkanları, Milletvekilleri olacağız, bizler mevkilerimizi merdiven olarak değil nasıl daha iyi hizmet verebiliriz diye kullanacağız” şeklinde konuştu.

            Kongrenin ardından Cumhuriyet Halk Partisi merkez ilçe yeni gençlik kolları başkanı Halit Yılmaz oldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık