Ana Sayfa Yerel Gündem CHP Artvin Milletvekili Bayraktutan "Ne olacak bu Ardanuç-Ardahan yolu"

CHP Artvin Milletvekili Bayraktutan "Ne olacak bu Ardanuç-Ardahan yolu"

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan TBMM'de konuşma yaparak yılan hikayesine dönen Ardanuç-Ardahan dere yolunu tekrar gündeme getirdi.

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2014 Cuma 17:22
CHP Artvin Milletvekili Bayraktutan

Hayati Akbaş

 

ANKARA-TBMM'nde verdiği soru önergeleri ve yaptığı konuşmaları ile dikkatleri üzerinde toplayan CHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan  20 yıldır yapımı yılan hikayesine dönen Ardanuç-Ardahan Dere yolunu gündeme taşıdı.

         Bayraktutan TBMM Genel kurulunda yaptığı konuşmada şunları söyledi "1994 yılında, dönemin SHP-Doğru Yol Hükûmeti döneminde başlatılan Artvin-Ardanuç-Ardahan dere yolu 62 kilometreden oluşuyor. Ne yazık ki, yirmi yılı aşkın süren bir çalışmaya rağmen henüz bitirici bir noktaya gelmemiştir. Özellikle, son beş altı yılda Artvin milletvekillerinin ilgili Ulaştırma Bakanına soru sormalarına rağmen, her Ulaştırma Bakanı, sorulan soruya "Bir dahaki yıl bu yol bitirilecektir, bir dahaki yıl bitirilecektir." diye yazılı cevaplar vermişlerdir. 2013 yılında da dönemin Ulaştırma Bakanına soru sorduğumda, 2014 yılında Artvin-Ardahan-Ardanuç dere yolunun bitirileceğine ilişkin yazılı cevap vermiştir ama ne yazık ki bugün, kamulaştırma işlemlerindeki problemler devam etmekte, gerekli ödenek ayrılmadığı için Ardanuç-Ardahan dere yolu bitirilmemektedir. 2014 yılında da bu yolun bitirilmeyeceğine ilişkin emareler çoğalmıştır. O yöre halkı, bu yolun bir an önce bitirilmesini, gerekli ödeneğin aktarılmasını beklemektedir. Ardanuç-Ardahan dere yolu büyük bir elzem ve büyük bir aciliyet teşkil etmektedir. Hükûmetin bu konuda duyarlı olmasını diliyor, teşekkür ediyorum" dedi..

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık