Ana Sayfa Yerel Siyaset CHP Borçka Kadın Kolları Başkanı Özgül Yılmaz oldu...

CHP Borçka Kadın Kolları Başkanı Özgül Yılmaz oldu...

CHP Borçka Kadın Kolları Başkanlığında nöbet değişimi gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 14 Kasım 2013 Perşembe 09:35
CHP Borçka Kadın Kolları Başkanı Özgül Yılmaz oldu...

Hayati Akbaş

BORÇKA-Borçka Kadın Kolları İlçe Başkanı Emine Nalbant'ın iş nedeniyle il dışına taşınması sonucunda boşalan kadın Kolları başkanlığı için atama gerçekleşti. Kadın kolları üyelerinin seçimiyle adı öne çıkan Özgüm Yılmaz yeni başkan oldu. CHP ilçe binasında gerçekleşen başkan ve yönetim kurulu belirleme seçimine Kadın Kolları İl Başkanı Tülay Yüksel ve yönetim kurulu üyeleri, Borçka İlçe Başkanı Yüksel Aygün, Kadın kolları üyeleri katıldı.

          Saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan danışma atama toplantısının ardından Yapılan seçimler sonucunda İlçe Başkanlığına Özgül Yılmaz seçilirken, Yönetim Kuruluna Şenol Yılmaz, Müzeyyen Güneş, Hülya Sönmez, Fatma Durgun, Sevdagül Keskin, Nevriye yılmaz seçildi. 

         Yeni yönetimin oluşması öncesinde bir konuşma yapan Kadın Kolları İl Başkanı Tülay Yüksek, CHP'nin tüm Artvin'de yine büyük başarılara imza atacağını, bunda kadın kollarının çok büyük görevinin söz konusu olduğunu belirterek; "Biz CHP kadın Kolları olarak partimizin başarıya ulaşması için çok çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz.

         Borçka'da görev yapan ilçe başkanımız Emine Nalbant'ın iş dolayısıyla il dışına taşınması neticesine yeni başkan ve yönetim kurulunun oluşumunu birlikte gerçekleştirdik. Borçka'da belediyeyi CHP'ye kazandıracak en önemli kollardan birisi Kadın kollarımız olacak.  Her eve gideceğiz, herkesin elini tutacağız. Yeni yönetime başarılar diliyorum." dedi.

"Atamızı Saygı, Minnet ve Rahmetle Anıyoruz"

         CHP Borçka İlçe Başkanı Yüksel Aygün Yeni başkan ve yönetim kurulu üyelerinin seçiminin ardından 10 Kasım Atatürk'ü anma haftası olması nedeniyle Atatürk'ü anarak başladığı konuşmasında; "Atamızı ölümünün 75. Yılında, saygı, minnet ve rahmetle bir kere daha yad ettik. Atatürk sayesinde bugün Türkiye Cumhuriyeti dünyanı9n en önemli ülkeleri arasındadır. Bugün iktidarda olanlar Türkiye'nin bazı rakamlarını söylerken, ülkenin büyüklüğüne, 75 milyon nüfusuna atıfta bulunurken bunların temelini atan Mustafa Kemal Atatürk'ü unutmaları, ondan bahsetmemeleri çok enteresan bir durumdur. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kere daha saygıyla anıyoruz.

         Kurtuluş Savaşı'nın en güçlü, en büyük değeri olan kadınlarımızın, bugünün Türkiye'sinde CHP'yi iktidara taşıyacak olan en önemli temsilcileri kadınlarımızdır. Kadınların siyasetteki yeri çok önemlidir. Bugünkü Kadın kolları Danışma Kurulu toplantımızı çok önemsiyoruz.

"Kadın Kollarımız Partimizin Lokomotifidir"

         Partimizin lokomotifi olan kadınlarımız Borçka'da 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Borçka Belediyesi'ni CHP'nin kazanmasının en büyük mimarları olacaklardır. Bizim gerek kadın kollarımızla, gerek gençlik kollarımızla,  ilçe başkanlığımız, il başkanlığımızla tüm örgüt olarak CHP'yi yerelde ve genelde iktidar yapacağız.

         Biz Ülkemiz için yürüyoruz, çocuklarımız ve geleceğimiz için yürüyoruz. İktidara geleceğiz ve bugünkü karanlığa son vereceğiz. Çok iyi biliyorum ki; karanlık, yoksulluk ve yolsuzluk herkesten önce herkesten daha çok kadınlarımızı vuruyor. Böyle kötü zamanlarda kadını korumanın yolu onu güçlendirmektir. İktisadı olarak, toplumsal günlük yaşantı bakımından, siyasal olarak güçlendirmektir.

         CHP kurulduğundan bu yana kadınları hak ettiği yerlere taşımak için gereken adımları birçok Avrupa ülkesinden önce atmıştır. CHP siyasette ve toplumda kadın haklarını savunuculuğundan hiçbir zaman vazgeçmemiştir. Kadının siyasette daha çok yer alması için kota uygulaması yaparken toplumdaki yerini güçlendirmeye önem vermiştir.

"Türkiye Adaletsizlik Sancıları İçindedir!"

         Değerli hanımlar, değerli kardeşlerim; Türkiye adaletsizlik sancıları içindedir. Türkiye yolsuzluk sancıları içindedir. Türkiye Cumhuriyeti ile hesaplaşma heveslisi bir iktidarın pençesindedir.  Şimdi iktidar gücünü kullananlar baskın halinde yasa değiştirmekte, eğitim sistemini darmadağın etmekte, siyaset için din istismarını her türlü yolsuzluk ve becerisizliğine örtü yapmaktadır. Halkın mazbatasını teslim ettiği milletvekillerini hem hukuka, hem parlamenter demokratik sistemin temel ilkelerine aykırı bir biçimde hapiste tutmakta inat eden bu siyasal iktidar sağduyusunu yitirmiştir.

         Bugünkü iktidar yaşam hakkını savunan 17 yaşındaki genç kızı mahkemelerde 86 yaşındaki nineyi yerlerde sürükleyebilecek kadar kendisini kaybetmiştir. Zamlarla halkın belini bükmekte devletin kaynaklarını sözüm ona sosyal yardım adı altında çaresiz insanlarımızı adeta esir alıp siyasal amaçları doğrultusunda sömürmektedir.

"Medya Siyasal Baskı Altındadır!"

         Medya, siyasal iktidarın baskısı altındadır. Kimi basın yayın kuruluşları mali baskılarla susturulmuş, kimileri sırtlarını siyasal iktidara yaslamıştır. Medya saygınlığını yitirmiş,  demokratik muhalefetin önünde adeta duvara dönüşmüştür. Bizler, halkımızın ve ülkemizin ben güçlü dayanağı ve güvencesiyiz.

         Ülkemizin aydınlık geleceğini inşa etme görevi bizim asli vazifemizdir. Biliyoruz: Görevimiz ağır, işimiz zordur. Partimizi yerelde ve genelde iktidar yapmak üzere çalışmalarımız devam etmektedir. Beni dinlediğiniz için teşekkür ediyorum "dedi.

"Biz Kişileri Değil, Partimizin Geleceğini Konuşacağız. Önce Belediye Seçimlerini Kazanmak İçin Çalışmalara Başlayacağız"

         Son olarak söz alan Borçka İlçe Kadın kolları Başkanı Özgül Yılmaz; "Benden önceki arkadaşımın iş nedeniyle il dışına taşınması neticesinde arkadaşlarım beni başkanlığa layık görmüşler. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Kadın kolları olarak yönetim kurulu üyelerimizle hemen bir toplantı yapıp görev dağılımını gerçekleştireceğiz.

         Nasıl bir yol haritası çizeceğimizi, neler yapacağımız konuşacağız. Bugün ülkemizde kadınların sorunları çok büyüktür. Kadınların siyasette daha çok yer alması, haklarını daha güçlü bir şekilde savunması için partimize, bize önemli görevler düşmektedir. Unutmayın ki; biz kişileri, küçük meseleleri değil, toplumsal sorunları, partimizin geleceğini, az önce ilçe başkanımız Sayın Yüksel Aygün'ün ve Kadın Kolları İl Başkanımızın konuşmalarında da aynı ortak noktaya değinildi.

         Bizler tüm parti organlarımızla ahenk içinde çalışarak hedefimize ulaşacağız. Ben yönetim kurulu üyeleri arkadaşlarım adına bir kez daha çok teşekkür ediyorum" dedi. 

         Kadın Kolları üyelerinin dilek ve temennilerinin ardından toplantı sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık